NYC, yüzlerce yeni yüksek süratli web kiosku kuracak


Belediye Başkanı Adams ve Baş Teknoloji Sorumlusu Matthew Fraser’ın Pazar günü, öteki birçok özelliğin yanı sıra parasız kablosuz web hizmetine, daha süratli bağlantılara ve parasız telefon görüşmelerine olanak tanıyacak yüzlerce yeni kiosk kurma planını açıklamaları umut ediliyor.

Kentin dijital uçurumunu kapatmayı hedefleyen plan, gelecek yıllarda kafi web hizmetinden yoksun olduğu belirlenen mahallelere 739 yeni kiosk kazandırmayı hedefliyor. Genel olarak, kent önümüzdeki birkaç yıl içinde beş ilçeye 2.000 yeni 5G yada beşinci nesil kiosk getirmeyi planlıyor.

Fraser Daily News’e verdiği demeçte, “Tarihsel olarak minimum erişime haiz olanlara ulaşmak ve onlara denklik sağlamak istiyoruz” dedi. “Şu sebeple bugünlerde genişbanta baktığımızda, genişbant ve bağlantının ilgi düzeyi arttı, lüks olmadığı noktaya kadar önemi arttı, bilhassa okul çağındaki çocuklar için suya haiz olmak kadar mühim.”

Fraser ve Adams, Pazar günü Bronx’taki W. Burnside Ave.’deki yeni kioskların ilkini açmayı planlıyor.

Fraser, tipik olarak, yeni kablosuz bağlantı noktalarının ortalama 1000 fitlik bir menzile haiz olacağını ve bu yarıçap içindeki her insanın yüksek süratli web hizmetine ücretsiz bir şekilde erişmesini sağlayacağını söylemiş oldu. Buna erişim, gezginlerin bir otelde Wi-Fi hizmetine erişmesiyle aynı şekilde çalışacaktır.

Ortalama 1.900 kablosuz kiosk aslına bakarsan mevcut ve birazcık daha eski bir teknoloji kullanıyor. LinkNYC tarafınca üretilen yeni kiosklar, kullananların daha iyi bağlantı kurmasına, daha geniş bir data kapsamına ve daha yüksek hızlara erişmesine olanak sağlayacak.

Fraser, yeni kioskların niçin lüzumlu olduğuna dair mühim bir örnek olarak pandemi kilitlenmeleri esnasında uzaktan eğitime işaret etti.

Evlatların internete bağlanamadıkları ve okul ödevlerini yapmalarını engellediği durumlara dikkat çekti, sadece planın bir tek eğitim eşitliği ile ilgili olmadığını – evlatların iyi mi sosyalleşebileceği mevzusunda eşitlik istediğini belirtti. ve yetişkinlerin de iyi mi iş aradığını.

Fraser, “Geniş bant erişiminiz yoksa rekabetçi olamazsınız” dedi. “Evde geniş bantınız yoksa ve işsizseniz ve üst derslik olmak istiyorsanız ve yeni iş fırsatları bulmaya çalışıyorsanız, sadece sizi buna bağlayan şey, erişiminiz yok – bir çıkış yolu bulamadığınız içinde bulunduğunuz durumu daha da devam ettirir.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası