Nesnelerin İnterneti İçin Navi Mf Dosyaları Etf Fon Fonu

Son Guncelleme : 16 Nisan 2022 | admin


Navi Yatırım Fonu, Nesnelerin İnterneti ETF Fonu Fonu (FoF) için Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsası’na (Sebi) bir taslak plan data belgesi sunmuştur. Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinin daha geniş bir halde uyarlanmasından faydalanacak olan şirketlere maruz kalma elde eden denizaşırı borsada işlem gören fon birimlerine yatırım meydana getirecek olan açık uçlu bir fondur.

Navi Web of Things ETF Fund of Fund’ın yatırım yapacağı denizaşırı ETF’lerin gösterge niteliğindeki sıralaması, belgeye bakılırsa Global X Nesnelerin İnterneti ETF’sini yada benzeri denizaşırı ETF’yi ihtiva eder.

Beklenen temel plan olan Global X Nesnelerin İnterneti ETF’nin 5 Nisan itibariyle 407,95 milyon dolarlık net varlığı var. WiFi, 5G telekomünikasyon altyapısı ve fiber optik şeklinde teknolojilerin sağlamış olduğu şeklinde, Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) daha geniş çapta benimsenmesinden potansiyel olarak faydalanabilecek şirketlere yatırım yapar. Bu, yarı iletkenlerin ve sensörlerin, entegre ürün ve çözümlerin ve akıllı şebekelere, akıllı evlere, bağlantılı otomobillere ve endüstriyel internete hizmet eden uygulamaların geliştirilmesini ve üretimini ihtiva eder. 5 Nisan 2022 itibariyle bu ETF’nin en büyük holdingleri içinde Dexcom Inc, STMicroelectronics, Advantech, Garmin ve Skyworks Solutions bulunmaktadır.

Program Aditya Mulki tarafınca yönetilecek. Navi Mutual Fund’daki Yurtdışı ETF’ler için hususi fon yöneticisidir.

Plan, Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) artan benimsenmesinden faydalanması beklenen gelişmiş pazarlarda listelenen şirketlerin performansını seyretmek için tasarlanan Indxx Küresel Nesnelerin İnterneti Tematik Endeksi ile kıyaslanacak. Indxx, 15 yılı aşkın bir süredir varlık yöneticileri, ETF ihraççıları ve bankalar için yenilikçi endeksleme stratejileri geliştirmekte ve sürdürmektedir.

Plan, 1 milyar dolarlık genel sanayi limiti dahilinde, karşılıklı fon başına maksimum 300 milyon dolara doğal olarak olan denizaşırı ETF’lere yatırım yapmış olacaktır.

Abone olmak Nane Bültenleri

* Geçerli bir e-posta giriniz

* Haber bültenimize abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Comments are closed.