İnternete aşık Bayrağımız Ölüm Anlamına gelir


Rhys Darby’nin başrol oynadığı sıradışı bir zamanı güldürü olarak başlamış olan şey, küresel bir TV hissi haline geldi. Stewart Sowman-Lund nedenini açıklıyor.

*Bizim Bayrağımız Ölüm Anlamına gelir’in birinci sezonuyla ilgili spoiler ihtiva eder*

“Beyefendi korsan”a dönüşen gerçek dünyadaki bir aristokrat hakkında bir güldürü olarak tanımlanıyor ve Rhys Darby ve Taika Waititi’yi canlandırıyor, bu yüzden ne vakit şaşırdığımı anlayabilirsiniz. Bayrağımız Ölüm demektir tam bir romantizm olduğu ortaya çıktı. Şimdi interneti patlatıyor.

İlk birkaç bölüm, 18. yüzyıldan kalma bir korsan gemisinde geçen garip bir işyeri komedisi olsa da, HBO Max şovu (Prime’de gösteriliyor ve Yeni Zelanda’da Neon’da mevcut) ikinci yarısında yön değiştirdi ve bunu yaparak bir lejyon kazanmıştır yeni hayranlar ve çevrimiçi bir sansasyon haline geldi.

Darby, eşi ve evlatları olan rahat evinden bıkmadığına karar verdikten sonrasında korsanlık hayatına dönen, pek bilinmeyen fakat aslına bakarsak gerçek bir insan olan Stede Bonnet’i canlandırıyor. Genel anlamda beceriksiz korsan patronlarından nefret eden, sadece sürpriz bir halde, dizi ilerledikçe bir aile olmak için büyüyen bir ragtag ekibi toplar.

Bayrağımızdaki Rhys Darby Ölüm Anlamına gelir (Fotoğraf: Verilen / Ek tasarım: Archi Banal)

Bir süre için, Rhys Darby’nin korsan oynamasını içeren bir şovun tam olarak beklediğiniz şeklinde. Ve sonrasında ansızın, o şekilde değil – Waititi, Karasakal olarak dört bölüm gösterdiğinde.

Şöhreti elbet ondan ilkin geliyor bu sebeple o Karasakal! Sadece gösteriye şiddetli ve fena şöhretli bir figür olarak tanıtılsa da, kısa süre sonrasında Darby’nin Stede’si ve Waititi’nin Karasakal’ının ölümcül düşmanlar olmadığı ortaya çıkıyor. Bunun yerine, hızla dost olurlar – ve sonrasında işler bir kez daha döner. Son birkaç bölüm, Stede ve Blackbeard’ın duygusal başrolleri paylaşmış olduğu bir duygusal komediye dönüşüyor. Hatta son bölümde ikili öpüşüyor.

Şovda şaşırtıcı bir değişim ve erken duyurulmayan bir değişim, hayranların bunun “queer baiting”in bir başka örneği olarak sona ereceğinden endişelenen hayranların alkışlarına yol açtı – bir şovun ima etmiş olduğu talihsiz bir kinaye, sadece o vakit aslına bakarsak eşcinsel romantizmi yada LGBTQ+ temsilini tasvir etmez. Rachel ve Quinn’i Glee’de yada Finn ve Poe’yu Yıldız Wars’ta yada Holmes ve Watson’ı Sherlock’ta düşünün. Yada neredeyse Riverdale çöp yığınındaki aynı cinsiyetten karakterlerden herhangi biri.

Instagram’da bir gönderideWaititi bu gösterinin açıkça başlangıçta görünmüş olduğu “kardeşlik”ten daha fazlası bulunduğunu deklare etti. “ROMANTİK” diye Instagram’a yazdı. “Bu şovdan nefret ediyorsan endişelenme, seni hala seviyorum. Ve ümit ederim aşkın kapsayabileceği birçok katmanı anlamaya başlarsınız. Aşk aşktır bebeğim.”

ile bir röportajda Haftalık eğlence, Waititi latife yollu bir halde yaratıcı kararın “homofobik tarihçileri” kızdırmak bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece, detaylı bir şekilde şunları söylemiş oldu: “Hepsi bu karşılıklı ilgiden ve birbirine olan hayranlıktan kaynaklanıyor. Karasakal her şeyi görmüş oldu ve okyanus yaşamı hakkında hiçbir şey bilmediği halde korsan olmak için her şeyden vazgeçen bu adamı görüyor.”

Şovun yaratıcısı David Jenkins, birbirlerini tanıyan ve on yıldan fazla bir süredir beraber çalışan Darby ve Waititi’nin devamlı şovun öncülüne bağlı olduklarını ve “zıtların enerjiyi çektiğini” söylemiş oldu. “İlk ilkin Stede ve Karasakal ile iyi mi dost olduğu hakkında okumaya başladım ve nedenini bilmiyoruz. Oldukca acele, ‘Oh, bu bir romantizm’ gibiydi,” dedi Jenkins.

Our Flag Means Death’i önceki birçok diziden ayıran şey bir tek Stede ve Blackbeard arasındaki ilişki değil. Güldürü, önde gelen ikili olmayan bir karakter, öteki eşcinsel çiftlerin örneklerini içeriyor ve gerçek Stede’nin muhtemelen yaşadığından oldukca daha çeşitli bir evrende var. Ek olarak, bu ilişkilerin şov ortamında “anormal” olduğuna dair herhangi bir konuşmadan ve hatta açık kabullerden kaçınır. Jenkins söyledi Final ortaya çıkan alt planı “yan adım atmak” istedi. “Ben bir tek bir romantizm isterim. Bu iki insan içinde Titanik bir romantizm isterim. Ortaya çıkış öyküsünü ve peşinden ikili olmayan hikayeyi yapmak zorunda değiliz… ‘Ben her neysem’ zamirlerini yapmak zorunda değiliz, sadece bunu yaparlar. Bunu atlamanın hakkaten iyi bulunduğunu düşündüm bu sebeple gördük. ”

Bunun yerine, Waititi, Bayrağımızın Ölüm Demek Olduğunu Anlattı “azınlıklardan azınlıklara” bir aşk mektubuydu ve kendilerini dışlanmış şeklinde hisseden yada hissedenlere hitap edeceğini umuyordu.

Çevrimiçi cevap anında ve çok önemli oldu. Bayrağımız Ölüm Anlamına gelir, fan sanatının lüzumlu karışımı, sınırsız övgü ve ikinci bir sürem için çağrılarla Twitter’da günlük olarak trend oldu (Oscar’lar esasen patlamadan ilkin). “Bayrağımız Ölümün beni ele geçirmesi demek ve bu ikisi benim için dünya demek”, bir kişi tweet attı, Stede ve Blackbeard smooch’un bir çizimi ile beraber. “Bu gösterideki temsil, trans ve queer biri olarak benim için oldukca şey ifade ediyor”, dedi başka biri. Latife yapmadan ya da “dışarı çıkmak” zorunda kalmadan kendimi temsil ettiğimi görüyorum, bu görkemli gosteri için teşekkür ederim.”

Jenkins, HBO’nun hemen hemen resmi olarak başka bir sürem sipariş etmediğini söylemiş oldu. Çokgen işler iyi görünüyordu. Her şey planlanacak, yedi denizde ikinci bir yelken oldukca uzak olmayacak.

Daha çok oku: Rhys Darby, Bayrağımız Ölüm Demektir’de Murray’i denize götürüyor

Bu öykü bizim eli bol desteğimiz yardımıyla mümkün oldu. üyeler. Yaptığımız işe kıymet veriyorsanız ve bağımsız ve özgürce erişilebilen gazeteciliğin önemine inanıyorsanız – tautoko mai, bugün bağış yap.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası