İnternet, Karısını Alışveriş Merkezinde Bırakan Adamı Destekliyor

Son Guncelleme : 22 Mart 2022 | admin


Yorumcular, karısının dakik olmamasından yakınan bir kocaya desteklerini göstermekte gecikmedi popüler bir internet forumunda.

viral olarak Reddit r/AmITheA**hole’da gösterilen gönderi, Redditor u/Striking_Still_3721 (orijinal poster yada OP olarak da anılır), karısının çifti “her şeye geç” yaptığını söylemiş oldu ve onu geride bırakmasına yol açan son vakaları deklare etti bir avmsinin ortasında.

Başlığı “AITA, karımı oldukça uzun sürdüğü için avmsinde bıraktığı için mi?” Viral İleti son 10 saatte ortalama 8.500 oy ve 1.900 yorum aldı.

Eşiyle son beş senedir evli olduklarını yazan orijinal poster, kronik gecikmesinin yaşamını iyi mi etkilediğini ve hatta çiftin dostlarını kaybetmesine niçin bulunduğunu deklare etti.

“Giyinmek, makyajını yapmak, yiyecek yiyecek, her ne ise, sonsuza kadar sürer” diye yazdı. “Çoğu zaman sabırlı bir insanım, sadece belirli bir başlangıç ​​saati olan bir şeye geç kaldığımda aşırı derecede endişeleniyorum.”

“Bununla ilgili en sinir bozucu şey, görünüşe nazaran insanları beklettiğini anlama kabiliyetinin olmaması. Birazcık daha süratli hareket etmesini önersem bile, hakikaten savunmaya geçiyor,” diye devam etti. “Birkaç yıl ilkin, en iyi arkadaşlarından biri, kronik gecikmesinden bıkmış olduğu için onu terk etti.”

Son zamanlarda, u/Striking_Still_3721 çiftin bir film seyretmek için avmsinde bulunduğunu ve öncesinden kot alışverişi hayata geçirmeye karar verdiğini söylemiş oldu. Sadece karısına filmin yakında başlayacağını söyledikten sonrasında, kendisine “bekle” söylendiğini ve kendi başına tiyatroya gitmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

“Önizlemeler aslına bakarsan başlamıştı,” diye yazdı. “Ona yeniden söyledim ve önizlemeleri atlayabileceğimizi söylemiş oldu.”

Bir koca, ilk başta izlemeyi planladıkları filmi seyretmek için karısını niçin avmsinde bıraktığını açıkladıktan sonrasında netin desteğini aldı.
dikushin/iStock / Getty Images Plus

“Bu aşamada, yalnız uzaklaştım…telefonumu kapattım ve filmin tadını çıkardım” diye devam etti. “Tiyatrodan çıkarken, onu ektiğim için lobide bir bankta yanında gördüm.”

Her ne kadar bir ortağın olduğu durumlarda kasten saygısızlık ötekinin zamanı, programı ve endişeleri danışmanlık gerektirebilir (yada ağır vakalarda ayrılık), kronik gecikme kimi zaman genel bilgisizlikten kaynaklanabilir.

Aaron Ben-Zeev, “Beklemek zorunda kalanları aşağılayan en büyük özellik, bunun bir umursamazlık ve saygısızlık ifadesi olarak görülmesidir.” yazdı Bugün Psikoloji.

“Sadece, dakikliği yorumlamanın tek yolu bu değil,” diye devam etti Ben-Zeev. “İnsanlar dakik olamazlar, bu sebeple bir partnere saygısızlık yaparlar ya da onun gereksinimlerine dikkat etmezler; bu yalnız dalgınlıktan ya da zamanı doğru tahmin edememekten olabilir.”

Bu tür problemler çözülebilir Brides.com’a nazaran kolay bir konuşma ile.

“Eğer senin [significant other] devamlı geç kalıyorsa, eylemlerinin sizi iyi mi etkilediğini bilmelerini sağlamak mükemmel bir ilk adımdır…Eşinizin tam olarak iyi mi hissettiğinizi bilmesini sağlayarak, tertipli bir programın sizin için ne kadar mühim bulunduğunu anlayabilirler.” gelinler.com korunur. “Sebepleriniz ne olursa olsun, davranışlarının sizi iyi mi etkilediğini açıkça (ve dürüstçe) dile getirdiğinizde, partneriniz ileriye dönük pozitif yönde bir değişim yapmak için teşvik bulabilir.”

Viral Reddit gönderisine cevap veren birçok Redditor, orijinal posterin karısının kronik gecikmesi ile alakalı duygularını iletmeye çalıştığını, sadece büyük seviyede göz ardı edildiğini söylemiş oldu.

Bu süreçte 5500’den fazla oy alan bir yorumcu, “Başlangıçta, kronik olarak geç kalan biri olarak eşinize sempati duydum” dedi.

“Sadece, ön gösterimlerin başladığını bildiren size yanıtının daha çok kot pantolon tecrübe etmek bulunduğunu söylediğinizde, tüm sempatimi kaybettim” diye devam ettiler. “Bu kronik gecikme değil, öteki insanların zamanına karşı kronik saygısızlıktır.”

Yanıtı 2.200’den fazla oy alan Redditor u/CrystalQueen3000, orijinal posterin karısının davranışının açıkça saygısızca bulunduğunu da söylemiş oldu.

“Kronik olarak geç kalan, kendi hayatlarında yaşadıkları için öteki insanların planlarını bozma problemi olmayan insanoğlu. [self-centered] dünyanın (şaşırtıcı bir halde) dünyanın aslen onların çevresinde dönmediğini anlaması gerekiyor” diye yorum yaptılar, “Dürüst olmak gerekirse, bu kadar uzun süre buna iyi mi katlandınız bilmiyorum. Bu tür bir saygısızlık beni muzlara götürür.”

Başka bir yorumcu, “Ona minimum iki kez filme gitme zamanının geldiğini söyledin. Cevabı, meşgul olduğundan filmin bir kısmını kaçırabilirsin” oldu. “O 100 [percent] Bunu devamlı gündeme getirirseniz bunun bir mesele bulunduğunu bilir ve bunun yüzünden dostlarını kaybeder. Yalnız umursamıyor.”

Viral gönderinin ortalama 18.000 oy alan en iyi yorumunda Redditor u/overseas-mango orijinal postere tavsiyelerini sundu.
“İlerlemek için yapmanız ihtiyaç duyulan bu,” diye başladılar.

“Ona 15 dakika sonrasında gideceğini söyle ve devam et. Bir uyarı, sonrasında git” diye devam ettiler. “Tartışmayı ve açıklamayı bırak. Göstermeye başla.”

Comments are closed.