En Kuvvetli 10 İnternet Etkileyenler Sıralaması Sizi Şaşırtacak – OutKick


Yaşlı sezmek ister misin?

En Kuvvetli İnternet Etkileyenlere yönelik 2022 kılavuzu çıktı ve Joe Rogan’ın yada Kardashian çetesinin herhangi bir üyesinin beğenisine hakim değil. Ve dönemin gerçek bir işareti olarak, listede geleneksel pop kültürünün tek bir üyesi (Beyonce, Taylor Swift, Ariana Grande) bir İnternet etkileyicisi olarak geçiş ve egemenlik kurmuyor.

Forbes tarafınca gösterilen en iyi 10 listeye bakılırsa, web fenomenlerinin kendi dünyası olduğu, eski pop yıldızlarının ise kendi dünyaları olduğu bir sınır çizgisini resmen aştık.

Bu yıl listenin başlangıcında 24 yaşındaki Jimmy Donaldson olarak da malum YouTube fenomeni MrBeast var. Forbes’a bakılırsa YouTube’un en yüksek ücretli içerik oluşturucusu olduğu tahmin edilen Beast için çocuklardan gençlere (162 milyon takipçi) viral videolar oluşturmak oldukca ödüllendirici oldu (54 milyon dolar).

Forbes Salı günü yapmış olduğu açıklamada, rastgele insanların hayatlarını dünyayla paylaşarak milyonlar kazanabileceği yeni bir çağı başlatarak, “Selfie milyonerleri çağına hoş geldiniz” dedi.

YouTube yıldızı MrBeast (solda), 4 Eylül 2022’de East Rutherford, New Jersey’de American Dream’deki ilk fizyolojik MrBeast Burger Restaurant’ın açılışına katılıyor. (MrBeast Burger için Dave Kotinsky/Getty Images tarafınca fotoğraf)

Listesini oluşturmak için, Forbes söylüyor “her yaratıcıyı üç kategoride değerlendirdi: kazanç, nüfuz ve girişimcilik.” Şirket kuranlara girişimcilik bonusu verildi.

Kazın. Yaşlı hissedin.

Forbes’a bakılırsa En Kuvvetli 10 İnternet Etkileyicisi

1. MrBeast, YouTuber – 54 milyon dolar

2. Charlie D’Ameliodansçı – 17.5 milyon dolar

Charli D’Amelio, 29 Ağustos 2022’de Los Angeles, California’da ‘Yıldızlarla Dans Etmek’e geliyor. (Fotoğraf: Hollywood To You/Yıldız Max/GC Images)

3. Alexandra Cooper, podcast yayıncısı – 20 milyon dolar

4. F–k Jerry, meme posteri, 30 milyon dolar

5. Emma Chamberlain, YouTuber, 12 Milyon Dolar

6. Hüda Kattan13 milyon dolar değerinde Huda Beauty isminde bir kozmetik şirketi kurdu.

7. Rhett & Bağlantı, YouTuber’lar, 30 Milyon Dolar

Rhett ve Bağlantı, 13 Aralık 2019’da Beverly Hills, California’daki The Beverly Hilton Hotel’de 9. Senelik Streamy Awards’a varıyor. (Morgan Lieberman/FilmMagic’in fotoğrafı)

8. Khaby Lame, TikTok yıldızı, 10 milyon dolar

9. Addison Rae, TikTok yıldızı, – 8,5 milyon dolar

10. Jake Paul, YouTuber / boksör, 45 milyon dolar

*Kazançlar 2021 yılına aittir.

TAMPA, FLORIDA – 18 ARALIK: Jake Paul, 18 Aralık 2021’de Tampa, Florida’daki Amalie Arena’da sekiz rauntluk bir yarı siklet maçında Tyron Woodley’i altıncı rauntta nakavt etmeye tepki gösteriyor. (Fotoğraf Mike Ehrmann/Getty Images tarafınca)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası