ABD ‘internetteki çılgınlık talebi’ ile ilgilenmeli: Obama


Eski Başkan Barack Obama, Çarşamba günü düzenlemiş olduğu bir etkinlikte, ABD’nin internetteki tehlikeli yanlış bilgilerin albenisine bir takım düzenleme ve sanayi standardı vesilesiyle hitap etmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Chicago Üniversitesi Siyaset Enstitüsü ve The Atlantic’in ev sahipliğinde düzenlenen bir etkinlikte toplumsal medya şirketlerinin internetteki yanlış data ve dezenformasyonla iyi mi başa çıkması icap ettiğini tartışırken.

Obama, “İnternette uğraşmamız ihtiyaç duyulan bir çılgınlık talebi bulunduğunu düşünüyorum” dedi.

Obama, yanlış bilgilerin ABD’yi iyi mi rahatsız ettiğinin örneklerine dikkat çekti ve bazıları hala yanlış bir halde Başkan Biden’in 2020 seçimlerini kazanmadığına inanıyor.

Eski cumhurbaşkanı, akıllı telefon 2010’da devreye girdiğinde, “siyasal hayatta hesap verebilirlik normları ve standartlarında bir aşınma” bulunduğunu söylemiş oldu.

Toplumsal medyanın yaratılması bir kez gerçekleştiğinde, retoriğin türü “yayılabilir ve hızlanabilir” dedi.

Obama, toplumsal medya şirketlerini yanlış bilgilerle başa çıkmaya zorlamak için “düzenleyici önlemler ve sanayi normlarının bir kombinasyonuna” ihtiyacımız bulunduğunu söylemiş oldu.

Toplumsal medya şirketleri, son zamanlarda Ukrayna savaşıyla ilgili Rus dezenformasyonunu kısıtlamak için platformlarındaki yanlış bilgiler hakkında daha çok şey halletmeye zorlandı.

Başkan Biden, toplumsal medyayı COVID-19 ve aşılar hakkında dezenformasyon yaymakla suçladı. Beyaz Saray aramaları bir gençlik ruh sağlığı krizi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası