Zaman daralıyor! Windows 7 ve Windows 8/8.1 kullanıcıları dikkat

Microsoft Edge ve WebView2, Windows 7 ve Windows 8/8.1 desteğini 10 Ocak’ta sonlandırıyor. The Verge’ün haberinde yer verdiği ifadeye bakılırsa ise Microsoft, 10 Ocak’ta Windows 7 ve Windows 8.1’i güvenlik güncellemelerinden ve teknik destekten kesiyor. Bu, bununla beraber eski işletim sistemlerini destekleyen son sürüm olan Microsoft Edge 109’un lansmanını da işaret ediyor.

Sadece Edge, Windows 7 ve Windows 8.1’i terk eden tek büyük tarayıcı değil. Ekim ayında Google, Chrome’un Windows 7 ve 8.1 desteğini 7 Şubat’ta sonlandıracağını duyurmuştu. Her ne kadar iki tarayıcı da bu cihazlarda çalışmaya devam edecek olsa da herhangi bir tehlikeli sonuç güvenlik güncellemesi yada yeni özellik alamayacaklar.

Geliştiricilerin web tabanlı içinde ne olduğu uygulamalarına yerleştirmelerine müsaade eden vasıta olan WebView2 desteği de 10 Ocak’ta gidiyor.

“ÇOK AZ ZAMAN” DEĞERLENDİRMESİ

Habere bakılırsa, gelecek haftadaki son tarih, hala Windows 7 çalıştıran cihazların sahiplerine (2021’de ortalama 100 milyon olduğu tahmin ediliyor) cihazlarını yükseltmek yada eski bir işletim sistemi ve tarayıcı kullanmanın getirmiş olduğu güvenlik riskleriyle yüzleşmek için oldukça azca vakit bırakıyor.

Geçen ekim ayında 27 milyon Windows cihazıyla meydana getirilen bir anket, Windows 11 çalıştırandan daha çok XP, 7 yada 8 çalıştıran bilgisayar buldu.

“WİNDOWS 10 VEYA 11’İ İNDİRMEK İÇİN İYİ BİR ZAMAN OLABİLİR”

Haberde “Windows 7 ve 8.1 çalıştıran bir cihazınız var ise, PC’nize Windows 10 yada 11’i indirmek için iyi bir vakit olabilir. Sadece bu mümkün değilse Microsoft, ihtimaller içinde güvenlik problemlerinden kaçınmak için 10 Ocak’tan ilkin aleti yenisiyle değiştirmenizi önerir.” ifadesi içeriyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

(*7*)Yasalaştı! Cinsel içerikli sitelere girmeleri için kimlik şartıYasalaştı! Cinsel içerikli sitelere girmeleri için kimlik şartı

(*7*)Kar yağışı ve soğuk hava geliyor mu? 10 Ocak deniyordu ama...Kar yağışı ve soğuk hava geliyor mu? 10 Ocak deniyordu fakat…

(*7*)Putin imzayı attı! Ölen askerlerin ailelerine...Putin imzayı attı! Ölen askerlerin ailelerine…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası