Yıllardır ‘iPhone’lara gelsin’ diye beklenen özellik için kötü haber: Bu, kullanıcıların hoşuna gitmeyecek

Apple, senelerden beri iPhone’larda Lightning olarak adlandırdığı bir bağlantı noktası kullanıyor. iPhone 5 ile yaşamımıza giren lightning girişi, geçtiğimiz aylarda satışa sunulan iPhone 14 ailesine kadar iPhone’larda yer almaya devam etti. Fakat Avrupa Birliği’nin akıllı telefonlara tek tip şarj girişi şartı getirmesi ve taşınabilir elektronik cihazlarda yeni standart şarj girişi USB-C olacağını kararlaştırması Apple’ın artık USB-C’ye geçeceğine yönelik bir müjde olarak sayıldı. Üstelik Apple’ın yöneticilerinden kabul edilen Greg Joswiak, AB’nin sonucuna uymak zorunda olduklarını söyleyerek USB-C’li bir iPhone’un geleceğini adeta doğruladı. Bunun arkasından iPhone 15 ailesinin tamamının USB-C girişine haiz olacağına yönelik bazı iddialar gündeme taşındı. Meşhur analist Ming-Chi Kuo ise yeni yapmış olduğu paylaşımlarla oldukça garip iddialarda bulunmuş oldu.

APPLE USB-C’YE GEÇİYOR AMA NASIL?

Ming-Chi Kuo’ya gore Apple, gelecek yıl için çıkması beklenen iPhone 15 modelleriyle USB-C’ye geçecek. Sadece iPhone 15 ile iPhone 15 Pro’da yer edinen USB-C aynı olmayacak. Standart iPhone 15 modellerindeki USB-C girişi lightning ile aynı şekilde USB 2.0 hızlarına haiz olmaya devam edecekken, iPhone 15 Pro modellerinde yer alacak USB-C girişi daha yüksek aktarım hızları sağlayacak.

FARK AÇILIYOR

Bu iddia eğer gerçek olursa, Apple, standart iPhone modelleri ile Pro iPhone modelleri arasındaki farkı gelecek yıl bağlantı noktasına da taşıyacak, böylece standart modellerle Pro modeller arasındaki fark daha da açılacak.

Kuo’ya gore iPhone 15 Pro modelleri “minimum” USB 3.2 yada Thunderbolt 3 desteği sunacak. Bu da bu modellerin minimum 40 Gb/sn’ye kadar veri aktarım hızı sunabilme ihtimalinin olduğu anlamına geliyor. USB 2.0’ın veri aktarım hızı ise yalnızca 480Mb/sn ile sınırı olan.

Kısacası, iPhone 15 Pro modellerinde aktarım hızları belirgin bir halde artacak şeklinde görünüyor. Sadece Apple hemen hemen iPhone 15 ailesi için herhangi bir ipucu vermediğinden bu iddiaların doğru olup olmadığını bilemiyoruz…

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kullanıcılar dikkat! Sosyal medya devi tarih verdiKullanıcılar dikkat! Toplumsal medya devi tarih verdi
Regl izni için yasa teklifi verilmişti! Ankara'da dikkat çeken kararRegl izni için yasa teklifi verilmişti! Ankara’da dikkat çeken karar
Erdoğan'dan İYİ Parti'ye 6'lı masa çağrısı: "Temenni ederiz ki gözden geçirirler!"Erdoğan’dan İYİ Parti’ye 6’lı masa çağrısı: “Temenni ederiz ki gözden geçirirler!”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası