Yerin altında… Elon Musk’ın şirketinin ‘çılgın projesi’ genişliyor!

Engadget’in haberine göre Elon Musk’ın sahibi olduğu The Boring Company, Vegas Loop’u başlangıçta yaklaşık 46 kilometrelik tünel ve 51 istasyondan oluşan bir yer altı ulaşım sistemi olarak planlamıştı.

ELON MUSK’UN ŞİRKETİ VEGAS DÖNGÜSÜNÜ GENİŞLETİYOR!

Şirket, Tesla araçlarında yolcu taşıyan bir yer altı tünel sistemi olan “Vegas Loop”u genişletmek için Çarşamba günü onay aldı.

Onaylanan genişletme, ağı yaklaşık 40 kilometre genişletecek ve 18 yeni istasyona izin verecek.

döngü1

Şirket, Nevada’nın planı onayladığını belirten Clark County tweet’inden alıntı yaparak, “Vegas Döngüsü genişliyor: 65 mil (yaklaşık 105 kilometre) ve 69 istasyon!” Sözlerini kullandı ve onlara teşekkür etti. Bunun üzerine yeni planını sosyal medyadan duyurdu.

TechCrunch’a göre komisyon üyeleri, The Boring Company’nin avukatı Stephanie Allen’ın projenin tüm masraflarını vergi mükelleflerinin değil şirketin karşılayacağına dair güvence vermesinden sonra 6’ya 1 oy verdi.

yosun2

ONA KARŞI TEK OY

Tek olumsuz oy Komiser Marilyn Kirkpatrick’ten geldi. Komiser Marilyn Kirkpatrick, toplu taşıma sisteminin yalnızca turistlere hizmet verdiği ve giderek zorlaşan ve zorlaşan kendi bölgesindeki insanlardan telefon aldığı söylenen resort ve kumarhane çalışanlarına hizmet vermediği yönündeki endişesini dile getirdi. Tünellerin inşası nedeniyle işe gitmeleri daha zor.

MEVCUT UZUNLUK…

Şu anda Vegas Loop, Las Vegas Kongre Merkezi çevresinde beş durak ile yaklaşık 3-3,5 kilometre uzunluğundadır. Şirket, ağı Harry Reid Uluslararası Havaalanı, Allegiant Stadyumu, Las Vegas şehir merkezi ve hatta Los Angeles’a bağlayan daha fazla tünel kazmayı planlıyor.

Yeni onaylanan istasyonlardan bazılarının muhtemelen havaalanının yakınındaki Las Vegas Bulvarı’nda ve Çin Mahallesi, Las Vegas Kent Meydanı ve Harmon Meydanı’nda yer alacağı tahmin ediliyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kim yaşıyor sık ​​sık 'Şifremi unuttum' diyor!  Bu gelişme tam size göre.Kim yaşıyor sık ​​sık ‘Şifremi unuttum’ diyor! Bu gelişme tam size göre.
HDP ile işbirliği mi var?  Parti adı İYİ yanıtladıHDP ile işbirliği mi var? Parti adı İYİ yanıtladı
Seçime 10 gün kaldı!  Yasaklar bugün başladıSeçime 10 gün kaldı! Yasaklar bugün başladı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası