Yeni yapay zeka Google’a 100 milyar dolar kaybettirdi – Son Dakika Teknoloji Haberleri

BBC’nin haberine göre, Bard’ın tanıtımının yapıldığı bir videoda yapay zeka robotu yerlerde yanlış cevap verdi.

Tanıtım videosunda robota “James Webb Uzay Teleskobunun çalıştırmalarıyla ilgili 9 yaşındaki biri ne konutunda?” sorusu yöneltilirken Bard, “teleskobun güneş sistemleri dışından ilk fotoğrafların çektiği” yanıtını yeşil olarak verdi.

Bard’ın açıklamaları Twitter’da en çok konuşulan konular arasında gelişen yapay zeka robotu, tanıtılmadan önce yeteri kadar denenmemekle eleştirildi.

Reklamın ardından ise Alphabet’in hisleri Borsada yaklaşık yüzde 9 düşerken bunun şirketin maliyeti ise 100 milyar dolar oldu.

Google’ın da kullandığı bilgileri içerdiğini, hatanın “bu hafta Güvenilir Test Kullanıcısı programıyla elindeki titiz bir testin değerini” vurguladığını kaydetti.

Açıklamada, “Bard’ın yanıtlarının gerçek dünya bilgisinde kalite, güvenlik ve genişleme açısından yüksek bir çıtayı kararlarından emin olmak için dış geri bildirimleri kendi iç testlerimizle birleştireceğiz.” ifadedesi şiddet.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası