Yasa tasarısı kabul edildi: TikTok tamamen yasaklanacak – Son Dakika Teknoloji Haberleri

ABD’nin Montana eyalet meclisinde milletvekilleri, TikTok’un eyalet genelinde kullanması yasaklanmasını tamamen öngören yasa tasarısını oyladı.

Tasarı, 43 “hayır” oyununa karşı 54 “evet” oyuyla meclisten eleştirmenler Cumhuriyetçi Vali Greg Gianforte’un masasına gitti.

Gianforte’un tasarısını onaylaması halinde Montana, ABD’de TikTok’un tamamen yasaklandığı ilk eyalet olacak.

Montana’da geçen yıl TikTok’un devlet cihazlarında kullanılması yasaklanmıştı.

ABD’DE TİKTOK İLE İLGİLİ ENDİŞELER

ABD Senatosu, 15 Aralık 2022’de federal hükümet çalışanlarının devlete ait cihazlara TikTok indirmesini yasaklayan organı oy birliğiyle kabul etmişti. Temsilciler Meclisi de 28 Aralık 2022’de üyelerin ve çalışanların kullandıkları resmi cihazlara TikTok’ta indirebilecekleri ve kullanımları yasak getirmişti.

Beyaz Saray, Savunma Bakanlığı, İç Güvenlik Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı da dahil olmak üzere birçok devlet kurumu, Kongrede yapılan oylamayı beklemeden TikTok’u yasaklamıştı.

Montana, Maryland, Nebraska, Güney Carolina, Güney Dakota, Indiana ve Texas da dahil olmak üzere birçok eyalette de TikTok benzeri yasaklayan benzer ülkeler çıkarılmıştı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası