Yapay zeka ile insan it dalaşına girdi! Kazanan ise…

Futurism’in The South China Morning Post’un haberinden aktardığı bilgiye göre, en dalaşında iki küçük, pervane, sabit kanatlı pervane; tek fark, bir evin hayaleti bir yaprak zeka pilotu tarafından, diğerinin ise yerden bir insan tarafından uzaktan kumanda edilmesiydi.

Konuyla ilgili makale, Çin savunması Sichuan’daki Aerodinamik Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nden profesör Huang Juntao liderliğindeki bir ekip tarafından geçen hafta Çin’in Acta Aeronautica et Astronautica Sinica dergisinde yayınlandı.

“YAPAY ZEKANIN KRAL OLACAĞI HAVA MUHAREBESİ ÇAĞI UFUKTA”

Habere göre, araştırmacılar çalışmalarındaki yapay zekanın üstün hesaplama yetenekleriyle, çatışmada inisiyatif kazanmak için savaşmak için daha doğru bir şekilde tahmin edebileceğinden elde edebiliyor ve “Yapay zekanın kral olacağı hava muharebesi çağı ufukta” diye de bir ekleme yapıyorlar.

Bazı zorluklar devam etse de, insanların bilim havadaki savaşı “yapay zeka pilotluk teknolojisinin mühendislik açısından yetenekliliğini kanıtladığını” iddia ediyor.

Çalışmada, “Otonom karar verme yeteneklerine sahip uçaklar, hareket hızı değerlendirmeleri tümleyle daha iyi performans gösterebilir” deniyor.

Araştırmacıların, araştırmacıların iddiası gibi, yapay zekanın hızlı dönüşler sırasında beyne giden oksijenler hakkında ya da ölümden korkmak gibi insani şeyler hakkında endişelenmesine gerek yok.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
WhatsApp kullanıcıları dikkat!  Yeni özellik...WhatsApp kullanıcıları dikkat! Yeni özellik…
Cumhur İttifakında kritik zirve!  İlk görüntüler geldiCumhur İttifakında kritik zirve! İlk görüntüler geldi
Paylaşımıyla adeta o kalabalığa yanıt verdi!Paylaşımıyla adeta o kalabalığa yanıt verdi!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası