Yapay Zeka Dubai’de: Cesur yeni bir dünya

Küresel kalıntıların ardından yapay zeka ne gibi çözümler sunabilir? Pandemi sağlıktan eğitime yapay zekanın bölümleriki yayılımını nasıl hızlandırdı. Euronews, bunları bütün getirmek için Dubai’nin karantinasından sonra ilk büyük başarı olan Her Şey Yapay Zeka’yı (AI Everything) ziyaret etti.

Euronews’e konuşan Birleşik Arap Emirlikleri’nin Yapay Zeka Bakanı Omar Bin Sultan el-Olama, “Pandemiye bakışınızda pandemiyle sorun, hareketli bir hedef olması ile ilgili. Çok hızlı yayılıyor. Çok fazla temas noktası var. için tüm verileri gözden geçirmeyi sağlayamazsınız.

Her Şey Yapay Zeka performansında konuşan American Hospital Dubai’nin tepe yöneticisi Şerif Beşara, yola çıkma yapay zekanın düzeltilmesini öngörmeye ne kadar yardımcı bildiğine şaşırdığını söyledi.

Beşara, “Afet ve kriz komitesinde katıldığımız ilk toplantıyı ve hükümetin yapay zekasını kullanarak özel sektörü gerçekten nasıl şaşırttığını gösteriyor. Dubai ve Birleşik Arap Emirliklerinde kaç vaka görüldüğüne ilişkin bizlin bizlin tahminlerinde eski.

Yakın zamanda ayrıca, cerrahlara işlevlerini korumada ve kullanımları ortadan kaldırmada yardımcı olan yapay zeka destekli robot cerrahlarla başarılı bir uygulama daha yapıldı.

Eğitimde yapay zeka insanının yeri olabilir mi?

Eğitim alanında uzaktan öğrenme ve evde eğitim, birçok aileye kaliteli eğitimin önemini hatırlattı. Bu, birçok uzmanın insan bitişinin yerinin doldurulamayacağına bir alan.

Dubai Gelecek Vakfı’nda (Dubai Future Foundation), pedagojide yapay zeka denetimine ilişkin çalışmaya devam ediyor. İnsan factor ön planda ve merkezde tutuluyor.

Dubai Gelecek Vakfı’nda proje yöneticisi Mariam Obaid el Muhairi, “Yapay zekanın otizmli çocukların öğrenmesini desteklemek için gözlemlediğini gözlemledi. Bu, akıllı oyuncaklar dediğimiz yapay zeka aracılığıyla yapılıyor. yardımcı olabilecek. Ancak bütün bunların bulunduğu yeri alacak değil koruyucu araçlar” kullanıyor.

Ameliyathanelerden kreşlere kadar her alan pandemi, yapay zekanın benimsenmesini hızlandırdı ancak bazı şeyler her zaman bu insan dokunuşuna ihtiyaç duyacak gibi görünüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası