WhatsApp’a çıldırtan özellik! Ekran görüntüsü almak isteyen kullanıcılar şoke oldu: “Arkadaşlar geçmiş olsun”

iOS ve Android uygulaması bulunan WhatsApp yeni özellikler sunma adına çalışmalarını sürdürüyor. WhatsApp’ın bir çok yeni özelliği, uygulamasının beta sürümlerine ekleniyor ve böylece daha çıkmadan WhatsApp’a hangi özelliklerin geleceği görülebiliyor. Mesela bir kez görüntülenen fotoğraflarda ekran görüntüsü almayı engelleme özelliği de bu şekilde bir özellikti. WhatsApp, insanların mesajları bir kez görüntülemek için ekran görüntüsü yada ekran kaydı almasını önlemek için bu korumayı iOS betasına eklemişti. Bu özellik, beta sürümü yükleyen bazı kullanıcılar tarafınca kullanılabilir olmuştu. Şimdi bu özellik, düzgüsel kullananların da erişimine açılmış şeklinde görünüyor.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMAYA ENGEL

WhatsApp, bir kere görüntüle seçeneğiyle paylaşılan fotoğraflarda ekran görüntüsü almayı engellemişe benziyor. WhatsApp’ın ekran görüntüsü engelleme özelliği yardımıyla, kullanıcılar bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videolarda ekran görüntüsü alamayacak. Toplumsal medyada bol miktarda paylaşılan aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz şeklinde, bir kez görüntülenebilen fotoğraflar ve videolardan ekran görüntüsü ve ekran kaydı almak artık mümkün olmayacak. Almaya çalıştığınızda ise karşınıza “Ekran görüntüsü engellendi. Daha çok gizlilik için bu ekran görüntüsü engellendi.” bildirimi çıkacak.

Yeni bilhassa alınan bildirimler kullanıcıları şoke etti. Bir Twitter gönderisinde söz mevzusu bildirimin ekran görüntüsünü paylaşan bir kullanıcı, “Dostlar geçmiş olsun” ifadesine yer verdi. Bu özellik fazlaca fazla tartışılacak şeklinde görünüyor.

whatsapp1

Sadece şunu da unutmamak gerek; ikinci bir cihazla söz mevzusu fotoğraf yada videonun kaydı gene de alınabilir. Bu açıdan dikkatli olmak koşul şeklinde.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
8 dolara mavi tik satacak ama daha neler var neler8 dolara mavi tik satacak fakat daha neler var neler
Hasan Atilla Uğur'dan canlı yayında gündem olacak sözler! İşte Abdullah Öcalan'a kurduğu ilk cümleHasan Atilla Uğur’dan canlı yayında gündem olacak sözler! İşte Abdullah Öcalan’a kurduğu ilk cümle
Ünlü sanatçıya büyük şok! 1 milyon dolarını aldılarMeşhur sanatçıya büyük şok! 1 milyon dolarını aldılar

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası