WhatsApp, yeni müjdesini duyurdu! O yanlışlığın telafisi olacak

WhatsApp’tan yeni bir özellik duyurusu daha geldi. Popüler mesajlaşma uygulaması bildiğiniz suretiyle “hepimiz için sil” ve “benden sil” seçenekleri sunuyor. Sadece hepimiz için silmek istediğiniz bir mesajı yanlışlıkla “Benden Sil”e basıp kendiniz için sildiyseniz, artık bu yanlışlığın telafisi olacak. WhatsApp’tan ve WhatsApp’ın Başkanı Will Cathcart’tan bu mevzuda duyurular yapılmış oldu.

İŞTE WHATSAPP’IN YENİ ÖZELLİĞİ

Diyelim ki bir grup sohbetinde utanç verici bir yazım hatası yaptınız ve bunun silinmesini istiyorsunuz. Acil eden kullanıcılar kimi zaman “herkesten sil” yerine yanlışlıkla “benden sil”e tıklıyor. Böylelikle ileti sizden kayboluyor, sadece öteki her insanın görebileceği şekilde kalıyor.

Yeni özellik ise “benden sil” özelliğiyle silinen bir mesajı beş saniye içinde geri getirebilme imkanı veriyor. Böylece “benden sil” özelliği ile yanlışlıkla silinen ileti geri yüklenebiliyor. Ileti geri getirildikten sonrasında eğer istenirse hepimiz için de silinebiliyor.

Ek olarak kullanıcılar bir mesajı asla silmek istemeden, yanlışlıkla “benden sil”e tıklayarak sildiyse de bu özellik silinen mesajı kurtarmakta işe yarıyor.

WhatsApp’ın Başkanı Will Cathcart, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda, “Hepimiz için silmek istediğiniz sadece yanlışlıkla yalnızca kendiniz için sildiğiniz zamanlar için ‘Benden sil’ seçeneğine geri alma seçeneğini ekledik.” dedi.

WhatsApp’ın resmi Twitter hesabı ise yapmış olduğu paylaşımda “Artık hepimiz için silmek istediğiniz bir mesajı yanlışlıkla kendiniz için sildiğinizde geri alabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Onları özlediniz mi? Geri gelebilirler!Onları özlediniz mi? Geri gelebilirler!
Düğününe 1 ay kala meydana gelen kaza, Onur'un hayatını kararttıDüğününe 1 ay kala meydana gelen kaza, Onur’un yaşamını kararttı
Korkunç! Korkulu! “Hayatımda gördüğüm en acı videolardan biri”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası