WhatsApp kullananlara müjde! Bunu kimse beklemiyordu: Yeniden tasarlanıyor…

WhatsApp yeni özellikler sundu, sunmuş olacağı başka özellikler üstündeki çalışmalarını ise sürdürüyor. iOS ve Android uygulamaları bulunan WhatsApp son olarak bir kez görüntülenen mesajlar için ekran görüntüsü alınmasını engellemesiyle kullanıcıları şaşkına uğrattı. Sadece bu kullananların gizliliğini korumak adına alınmış bir önlemdi ve bazı kesimler tarafınca da lüzumlu bir özellik olduğu sıkça vurgulandı. WhatsApp’ın çevrimiçi devrimi ise tüm bunlardan daha oldukca ses getirdi. Çevrimiçi devrimi, WhatsApp’ta çevrimiçi görünme bilgisini kapatmasına olanak tanımış olduğu için kullananların fazlasıyla ilgisini çekti. Fakat WhatsApp’ın platformunda yapmış olduğu yada yapacağı yeniliklerin bu şekilde de sınırı olan kalmayacağı aşikar. Hatta WhatsApp’ın beta sürümü yardımıyla bir bulgu çoktan yapılmış oldu bile.

WHATSAPP’TA YENİDEN TASARIM RÜZGARI!

WABetaInfo’nun aktardığına nazaran, Android için WhatsApp betanın 2.22.24.6 güncellemesi yardımıyla, WhatsApp’ın, gelecekteki bir güncellemesinde uygulamasındaki bir kısmı tekrardan tasarlamayı organize ettiği ortaya çıkarıldı. Bu bölüm, kullananların ilgi gösterdiği bir özellik olan süreli mesajlar (kaybolan mesajlar) bölümüyle ilgili.

Şu anda WhatsApp Ayarları’na girip Gizlilik’i seçtiğinizde karşınıza Varsayılan Bildiri Süresi isminde bir bölüm çıkacak. Bu bölüm, kaybolan mesajlar açık bir halde başladığınız yeni sohbetlerde, mesajların kaybolacağı süreyi seçmenize olanak sağlıyor. Burada 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde seçenekler bulunuyor.

DAHA KOLAY OLACAK

İşte WABetaInfo’nun keşfine nazaran, bu bölüm gelecekte tamamen tekrardan tasarlanacak ve aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz şeklinde adı “Kaybolan mesajlar” (Bizde süreli mesajlar olabilir) olarak değiştirilecek. Bu değişikliğin olmasını kimse beklemiyordu.

Yeni arayüz yardımıyla, kullanıcının varsayılan ileti süresini yeni sohbetlere uygulaması ve aslına bakarsanız etken olan konuşmalar için süre ayarlaması daha kolay olacak.

Yeniden tasarlanan süreli mesajlar bölümünün, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde mevcut olması planlanıyor. Sadece beta sürümde görünmüş olduğu için ve mevzuyla ilgili resmi bir izahat gelmediği için devamlı olduğu şeklinde WhatsApp’ın bunu iptal etme ihtimali de var.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Elon Musk kötü haberi verdi! Twitter'ın gelirinde büyük düşüş yaşandıElon Musk fena haberi verdi! Twitter’ın gelirinde büyük düşüş yaşandı
Sosyal medya bu acılı anneyi konuşuyor! Fuhuş detayı kahrettiToplumsal medya bu acılı anneyi konuşuyor! Fuhuş detayı kahretti
Yoğun bakımdaki yaşlı kadına eziyetin cezası belli olduYoğun bakımdaki yaşlı hanıma eziyetin cezası belli oldu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası