WhatsApp kabul etti… Dikkat çeken karar!

AB Komisyonu, üye ülke ev ofisleri ve WhatsApp arasında sürekli diyaloğun ardından kullanıma, kullanıcıları daha iyi bilgilendirmeyi ve sözleşme indirimi konusunda Kullanıcıların tercihlerine saygı göstermeyi kabul ettikleriyledi bir.

KULLANICILARI DAHA İYİ BİLGİLENDİRECEK, SÖZLEŞME GÜNCELLEMELERİ KONUSUNDA KULLANICILARIN TERCİHLERİNE SAYGI GÖSTERECEK

WhatsApp’ın kullanıcılarını kabul etmemeleri halinde indirmeyi reddetmelerini kolaylaştıracağına isaret edilmekten vazgeçer, şirket güncelleme kullanıcılarını reddi halinde hizmete erişimin bit olacağını da içerecek şekilde bilgilendireceği kaydedilir.

Açıklamada, WhatsApp’ın kullanıcılarının kişisel kısıtlamaları reklam veya diğer amaçlarla Facebook dahil diğer Meta şirketleriyle veya üçüncü sınırla paylaşmayacağına dikkati çekildi.

SÜREÇ HAKKINDA

AB Komisyonu ve AB ülkelerinin evin koruma makamları, geçen yıl WhatsApp’a Kullanıcıların kişisel verilerinin kullanımı konusunda bir uyarı mektubu göndermişti.

WhatsApp’a yönelik mektuplarda, şirketten 2021’de hizmet koruma ve gizlilik politikası hakkında yaptığı değişiklikleri yayınlamayı istenmişti.

Whatsapp1

AB, WhatsApp’ın çerçevesinin Birliğin kasasının koruma kanununa uygun yapısı garantörler zinciri talep etmişti.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp uygulaması, 4 Ekim 2021’de birçok ülkede yeni “kullanıcı hizmet koşulları ve gizlilik ilkesi” sunulmuştu. Bildirimlerle tüm giden sözleşmeyi kabul etmeyenlerin 8 Şubat 2021’den itibaren kullanılamayacağı açıklanmıştı.

Sözleşmedeki birçok madde ise tepkilere neden olmuştu. Bunların başında kullanıcıların kişisel denetimleri Facebook ile paylaşma zorunluluğu yoktu. WhatsApp kullandıkları kullanıcılarını “kabul etmeye zorladığı” sözleşmenin, Avrupa’da geçerli olmadığı belirtilmişti. Uygulama, AB ülkelerindeki kullanıcılar için farklı bir hizmet sözleşmesi sunmuştu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dikkat çekici iddia! Dikkat çekici iddia! “Apple, yeni bir model hazırlıyor”
Muharrem İnce'den ikinci tur yorum: "Ölümüne destekleyeceğim"Muharrem İnce’den ikinci tur yorum: “Ölümüne destekleyeceğim”
Özgür Demirtaş'tan 'adaylık' Açıklaması! Özgür Demirtaş’tan ‘adaylık’ Açıklaması!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası