WhatsApp, Instagram ve Facebook’un sahibi Meta’dan dikkat çeken duyuru!

Meta tarafından yapılan açıklamada, şirketin yeni nesil yapay zeka altyapısını oluşturmak için iddialı bir plan yürüttüğü vurgulandı ve bu kapsamdaki gelişmeler paylaşıldı.

SİLİKON ÇİP VE SÜPER BİLGİSAYAR

Bu gelişmeler arasında şirketin yapay zeka modellerini çalıştıran ilk özel silikon çipi, yapay zeka için optimize edilmiş yeni bir veri merkezi tasarımı ve yapay zeka araştırması için süper bilgisayarın ikinci aşaması yer alıyor. etkili bir ölçek

Açıklamada, AI’nın şirket ürünlerinin merkezinde yer aldığı, şirketlerin en çok önemsedikleri kitleye ulaşmalarına yardımcı olurken daha iyi kişiselleştirme, güvenli ve adil ürünler, zengin deneyimler sağladığı vurgulandı.

Yapay zeka destekli üretken kodlama asistanı CodeCompose’u devreye alarak kodlarını yeniden tasarladıkları söylenen açıklamada, zeka yapay üretimi ve metaverse gibi alanlarda ortaya çıkan fırsatları desteklemek için ölçeklenebilir bir temel oluşturulduğu belirtildi.

DAHA İYİ PERFORMANS, DAHA AZ GECİKME VE DAHA YÜKSEK VERİM

Açıklamada, şirket içinde geliştirilen tescilli hızlandırıcı yonga ailesi MTIA’nın hem MTIA yongalarını hem de grafik işleme birimlerini konuşlandırarak daha iyi performans, daha düşük gecikme süresi ve daha yüksek verimlilik sağlayacağı vurgulandı.

Daha hızlı ve daha ucuz olacak yeni nesil veri merkezi tasarımlarının şirketin mevcut ürünlerini de destekleyeceği ve yeni nesil yapay zeka donanımına olanak sağlayacağı vurgulanarak, veri merkezinin MSVP gibi diğer yeni donanımları entegre edeceği belirtildi. şirket içinde geliştirilen ilk uygulamaya özel entegre devre çözümü.

Açıklamada, dünyanın en hızlı süper bilgisayarlarından biri olduğuna inandıkları RSC’nin, büyük yeni nesil yapay zeka modellerini eğitmek için inşa edildiği söylenerek, bilgisayarın teknik özellikleri hakkında bilgi verildi. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iOS 16.5 sonrası kullanıcılardan büyük şikayet! iOS 16.5 sonrası kullanıcılardan büyük şikayet!
Türkiye'nin kalabalık hastanesi!  2 bin kişi sıraya girdiTürkiye’nin kalabalık hastanesi! 2 bin kişi sıraya girdi
Mansur Yavaş'tan Bakan Soylu'ya tepkiMansur Yavaş’tan Bakan Soylu’ya tepki

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası