Uzmanlardan kritik yapay zeka uyarısı! O konuya değinip “Küresel öncelik olması gerek” dediler

CAIS tarafından çevrimiçi olarak yayınlanan bir bildiride, AI uzmanları, gazeteciler, politika yapıcılar ve kamuoyunun AI’nın önemli ve acil risklerini giderek daha fazla tartıştığı ve birçoğunun endişelerini dile getirdiği kaydedildi.

İMZA TABİDİR

Bildiride, “AI’nın yok olma riskini azaltmak, salgın hastalıklar ve nükleer savaş gibi diğer toplumsal ölçekli risklerin yanı sıra küresel bir öncelik olmalıdır” dedi. Söz konusu beyanname imzaya sunulmuştur.

Açıklamayı imzalayan yüzlerce kişi arasında OpenAI CEO’su, ChatGPT’nin yaratıcısı Sam Altman ve bilgisayar bilimcisi Geoffrey Hinton da vardı.

Yeni nesil çok yetenekli yapay zeka sohbet robotlarının yükselişiyle birlikte, yapay zeka sistemlerinin insanları zekasıyla alt ettiği ve çılgınca çalıştığına dair endişeler ortaya çıktı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Evrenin ilk evrelerinde oluştukları keşfedildi! Evrenin ilk evrelerinde oluştukları keşfedildi! “İlk ipucunu bulduğumuzu düşünüyoruz”
    beyanı Erdoğan’dan ‘vize sorunu’ açıklaması!
bildirimi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden “Afet” uyarısı: “İzinler kaldırıldı”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası