Uygun fiyatlı iPhone iPhone SE 4 yolda! Bakın hangi özelliklere sahip olması bekleniyor: Touch ID detayı…

Apple’ın iPhone SE’sini tanıyanlar vardır. Apple’ın çoğu zaman ana iPhone modellerinden daha uygun fiyatla satışa çıkardığı iPhone SE modellerinden halk içinde uygun fiyatlı iPhone olarak da bahsediliyor. Apple ilk iPhone SE’yi ise 2016 senesinde görücüye çıkardı. İlk iPhone SE’nin dışı iPhone 5S, içi ise iPhone 6S’ti. Kalbinde o devrin en kuvvetli Apple işlemcisi olan A9 vardı. Fakat bazılarına nazaran kusurları da yok değildi. İlk iPhone SE’nin bataryasının azca gittiğine dair eleştirildiği de oldu. Gene de 16 GB’lık temel modeli 399 dolardan satışa çıkan ilk iPhone SE, Apple için yeni bir devrin kapısını açtı. iPhone SE’nin halefi ise 2020 senesinde geldi. Bu kez tasarım da değişti. iPhone 8’e benzetilen iPhone SE bununla birlikte iPhone 11’de kullanılan A13 işlemciye yer verdi. iPhone SE’nin üçüncü yenilemesi ise Mart 2022’de yapılmış oldu. Bu kez iPhone 13’teki Apple A15 Bionic işlemcisi kullanıldı ve böylece iPhone SE serisine 5G desteği getirildi. Ve şimdi, artık iPhone SE 4 umut ediliyor. Peki iPhone SE 4 iyi mi olacak?

UYGUN FİYATLI iPHONE: iPHONE SE 4 YOLDA!

İddialara nazaran Apple, uygun fiyatlı iPhone SE’nin güncellenmiş bir sürümünü geliştiriyor ve yeni cihazın bazı büyük değişimler içermesi umut ediliyor. Şimdiden iPhone SE 4 ile ilgili bazı söylentiler gelmeye başlamış durumda. Bakın o söylentilere nazaran bizleri iyi mi bir iPhone SE modeli bekliyor…

iPHONE SE 4’ÜN MUHTEMEL ÖZELLİKLERİ

    1. nesil “iPhone SE”, Apple’ın amiral gemisi serisi benzer biçimde tam ekran tasarımına sahip olacak. Telefon büyük olasılıkla iPhone XR’a benzeyecek. Kısaca çentikli ekranı olacak.
  • Ekran boyutu 5,7 yada 6,1 inç olabilir.
  • Apple, Ana Sayfa düğmesini ortadan kaldıracak, parmak izi okuyucusu olarak malum Touch ID de gidecek ve bunun yerine yüz tanıma sistemi olarak da malum Face ID gelecek. Başka bir olasılık da Touch ID’nin bazı iPad modellerinde olduğu benzer biçimde güç düğmesine taşınması.
  • Apple’ın iPhone SE 4 için LCD mi yoksa OLED teknolojisi mi kullanacağı hemen hemen belli değil. Sadece her ikisini de olasılık dahilinde.
  • Muhtemelen Apple’ın A16 işlemcisiyle gelecek.
  • 5G desteği sunacak.

4. NESİL iPHONE SE 4 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Söylentiler, iPhone SE’nin 2024’te piyasaya sürüleceği yönünde.

Yukarıda verilen bilgilerin hemen hemen kesinlik kazanmadığını belirtmemizde yarar var. Eğer Apple iPhone SE 4’ü tanıtmaya karar verirse, telefonun özellikleri içinde yukarıda yer edinen özelliklerden bazıları yer almayabilir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Herkes şaşkın... Mavi tikte flaş gelişme!Hepimiz şaşkın… Mavi tikte flaş gelişme!
(*4*)Bir dev batkı mı edecek? O sözler kaygı yarattı
'Sen kimsin?' diye sorunca... 'Şarkıcıyım, pop söylüyorum!'‘Sen kimsin?’ diye sorunca… ‘Şarkıcıyım, pop söylüyorum!’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası