U2’nun solisti Bono’dan yıllar sonra gelen itiraf! Apple’ın reklamında oynama karşılığında bakın ne istemişler

Apple, iPod ile geçmişte büyük bir başarı yakalamıştı. Şirket şimdilerde bu başarısını iPhone, iPad, Mac ve Apple TV şeklinde modellerle sürdürmeye çalışıyor. Bir dönem iPod denildiğinde de akıllara meşhur müzik grubu U2 geliyordu. U2’nun solisti Bono, yıllar sonra grubun Apple ile yaşamış olduğu garip anıları ortaya döktü. Bunların tamamı, Bono’nun yakında çıkacak olan Surrender: 40 Songs, One Story adlı kitabında yer alacak.

iPOD REKLAMINA KARŞILIK NAKİT PARA İSTEMEDİ!

Bono, U2’nun yıllar ilkin Apple’ın reklamında görünme karşılığındaki isteğini itiraf etti. Insider’ın aktardığına gore, Bono, U2’nun menajeri Paul McGuinness’in Steve Jobs’tan grubun 2004 yılındaki bir iPod reklamında görünmesi için nakit para yerine Apple hissesi istediğini kaydetti.

1978’den 2013’e kadar grubun menajeri olan McGuinness, grubun reklamda görünmesi karşılığında “simgesel bir miktar olsa bile” Apple’a hisse vermesini önerdi. Steve Jobs, bunu “antak kalma bozucu” olarak nitelendirdi ve teklifi reddetti.

Bono, grubun reklamda yer almasına karşın, McGuinness’in Apple kurucusuyla olan hisse tartışmasını kaybetmekten daima pişmanlık duyduğunu da sözlerine ekledi.

U2’YE ÖZEL iPOD FİKRİ ÇIKTI

Teklifin reddedilmesi üstüne grup, Apple ile U2’ye hususi sınırı olan sayıda kırmızı ve siyah iPod’un piyasaya sürülmesini içeren bir anlaşmaya vardı. Ortaklığın bir parçası olarak Apple, 2004 senesinde U2 markalı iPod’u üretti ve grubun teklisi “Vertigo”yu yalnızca iTunes mağazası vesilesiyle sundu.

Bono, binlerce kişinin hususi sürüm iPod’u önceki Apple ürünleri şeklinde “beyaz olmadığı” için satın aldığını söylemiş oldu.

U2’nun solisti, grubun Apple ile yapmış olduğu anlaşmanın ve reklamın, grubun daha genç bir kesime ulaşmasını sağladığını ve “Apple dalgası”ndan yararlandıklarını da sözlerine ekledi. Bono buna ek olarak, “Apple sonsuzluğa ve ötesine giden bir yolculuktaydı; Biz bir tek bir asansöre bindiğimiz için şanslıydık” ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ U2 ALBÜMÜ OLAYINI DA AÇIKLIĞA KAVUŞTURDU

Ek olarak Apple 2014’te tüm iTunes kullanıcılarının müzik kütüphanesine ücretsiz bir şekilde bir U2 albümü eklemişti. Sadece oldukça sayıda kullanıcı buna tepki göstermiş ve “zorlama” bulmuştu. Bono, bu olayın sorumluluğunun tamamen kendisine ilişkin bulunduğunu belirtti. Bono, “Müziğimizi insanların ulaşabileceği bir yere koyabilirsek, insanların ona ulaşmayı tercih edebileceklerini düşünmüştüm.” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu aleme dünyanın en büyük küresel polis örgütü de girdi! Bu aleme dünyanın en büyük küresel polis örgütü de girdi!
Tüm dünya bu iddiayla çalkalanıyor: 'Kirli bomba' kullanarak...Tüm dünya bu iddiayla çalkalanıyor: ‘Kirli bomba’ kullanarak…
Zelenskiy o ülkenin liderini hedef aldı! Zelenskiy o ülkenin liderini hedef aldı! “Kişisel olarak güvenmiyorum”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası