Twitter’ın ücretli mavi tik uygulaması tekrar başlıyor… 4000’e ‘yes’ diyen Elon Musk: “Yarın onları bir sürpriz bekliyor”

Twitter için yeni duyurular yapılmış oldu. Platform son olarak genel merkezine kurulan yatak odaları iddiasıyla gündemdeydi. Şimdi ise hesaplara mavi tik getirecek yeni Twitter Blue aboneliği için mühim bir izahat yapılmış oldu. Görünüşe bakılırsa Twitter’ın nihai ücretli ‘Mavi Tik’ uygulaması başlıyor.

ÜCRETLİ MAVİ TİK UYGULAMASI İÇİN TARİH VERİLDİ! İŞTE ÜCRETLİ MAVİ TİK FİYATI

Twitter’ın resmi hesabından meydana getirilen paylaşıma bakılırsa, 12 Aralık Pazartesi günü (yarın) mavi tikli Twitter Blue aboneliği tekrardan başlatılacak. Aboneliğin fiyatı ise web üstünden abone olunduğunda ayda 8 dolar, iOS üstünden abone olunduğunda ise ayda 11 dolar olacak.

Resmi bir data verilmese de iddialara bakılırsa, aboneliğin iOS cihazlarda daha yüksek bir ücretlendirmeye haiz olmasının sebebi Apple’ın yüzde 30 komisyon alıyor olması.

Mavi tikli Twitter Blue’ya abone olanlar ise tweet düzenleme, 1080p video yükleme ve mavi tik olarak malum mavi onay rozeti (hesap incelendikten sonrasında) şeklinde özelliklere haiz olabilecek.

Aboneler kullanıcı adlarını, görünen adlarını yada profil fotoğraflarını değiştirebilecekler sadece bunu yaparlarsa, hesapları tekrardan incelenene kadar mavi tiklerini geçici olarak kaybedecekler.

Ek olarak “resmi” etiketi, işletmeler için altın renkte bir onay işaretiyle, devlet vs. şeklinde hesaplar için ise gri bir onay işaretiyle değiştirilmeye başlanacak.

4000’E ‘YES’ DEDİ

Twitter’ın ücretli ‘Mavi Tik’ uygulaması tekrardan başlamaya hazırlanırken, platformun yeni sahibi olan Elon Musk da Twitter ile ilgili paylaşımlar halletmeye devam ediyor. 44 milyar dolara satın almış olduğu Twitter’a değişik dokunuşlar halletmeye çalışan, bununla beraber attığı bazı adımlar mevzusunda yoğun eleştiriler alan meşhur milyarder bu kez karakter sınırı mevzusunda mühim bir paylaşıma imza attı.

Her şey bir kullanıcının Musk’a “Elon, Twitter’ın karakter sayısını 280’den 4000’e çıkaracağı doğru mu?” diye sormasıyla başladı. Musk ise kullanıcıya “Yes” (Evet) diyerek cevap verdi. Böylece Twitter’daki karakter sayısının 4000’e çıkacağını doğruladı.

“BOTLARI YARIN BİR SÜRPRİZ BEKLİYOR”

Öte taraftan Musk’ın yapmış olduğu tek paylaşım bu da değildi. Meşhur milyarder, “Botları yarın bir sürpriz bekliyor” ifadesini kullanarak oldukça dikkat çekici bir paylaşımda da bulunmuş oldu.

bot

Ek olarak Musk, “Botlar/troller düzmece aktivite üretiyor, bu yüzden Twitter birazcık daha azca canlı görünebilir” dedi.

Musk3

Meşhur milyarderin attığı tweet’ler sonrası birçok toplumsal medya kullanıcısı ise Twitter’ın yarın bir tür “bot katliamına” imza atacağını iddia etmeye başladı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tekrar devreye girdi! Yeni özelliğini görenler büyük bir sürprize rastladıTekrar devreye girdi! Yeni hususi durumunu görenler büyük bir sürprize rastladı
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yüklendi: İthal danışmanlarla yürümedik biz bu yollarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yüklendi: İthal danışmanlarla yürümedik biz bu yollarda
İğrenç olayda ses kayıtları ortaya çıktı!İğrenç vakada ses kayıtları ortaya çıktı!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası