Twitter’ın değeri yarıya indi: Kasada dört aylık para kaldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Twitter’ın sahibi Elon Musk işçi çalıştırma e-postasında şirket mali krizinde olduğunu açıkladı.

Sızdırılan e-posta’da, sirket devam edene hisleri hakkında bilgilendirme yapan Musk “kasadaki paranın bitmesine yaklaşık 4 ay kaldı” diye yazdı.

çalışanlara ödenecek “hisse senedi hibelerinin tekrar gözden geçirilecektir Musk, İşimiz zor ancak, şirket değeri üzerindeki kat artırıp 250 milyar harcama çıkarmalıyız” dedi.

Musk’ın, Bu ifadeleriyle “44 milyar harcamayı elden çıkarmayı düşünen yaklaşık 20 milyar harcamayı götürdüğünü itiraf ettiği belirtiliyor.

Elon Musk isterse istihdam hislerini kendi satın alabileceğini vurguladı. Musk’ın bu şekilde Twitter’ın değerini artırmaya çalışacağı ifade ediliyor.

Twitter için 46 milyon dolar ödeyen Musk, ‘ücretli mavi tık’ uygulamasını başlatmış, şirketteki çalısan ödeme da 7 bin 500’den yaklaşık 2 bine indirmişti.

Öte yandan Twitter yapısının bir ölçüsü internete sızdırıldığı ortaya çıktı.

‘İfade Özgürlüü Sevdalısı’ adlı bir kullanıcının, twitter yazdığı, yazılım paylaşım platformu Github’da yayınlandığı bildirildi.

Durum California’daki bir mahkemeye sunulan belgeler yoluyla ortaya çıktı. Twitter’ın talebi üzerine kodun platformdan kaldırılacağı açıklandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası