Twitter’da ortalık karıştı! Elon Musk ise sessiz…

Twitter’ın geliştirici sözleşmesinin “engellemeler” kısmı sürpriz bir halde güncellendi. Sözleşme, “Lisanslı materyallerin Twitter uygulamalarının yerini alacak, benzer bir hizmet yada ürün oluşturmak yada yapmaya çalışmak için kullanılması yada bunlara erişilmesi”ni yasaklayan bir maddeyle güncellendi. Bu madde, üçüncü taraf istemcileri yasaklıyor benzer biçimde görünüyor.

ŞÜPHE GERÇEĞE Mİ DÖNÜŞTÜ?

Engadget’ın haberine nazaran değişim, birçok popüler Twitter istemcisinin yapımcılarının son günlerde şüphelendiği şeyi doğruladı: “Elon Musk liderliğinde üçüncü taraf Twitter hizmetlerine artık izin verilmiyor.”

Twitter daha ilkin “uzun süredir devam eden API kurallarını uyguladığını” söylemiş, sadece geliştiricilerin hangi kuralları ihlal ettiğini belirtmemişti.

Bu değişimler ile beraber Twitter, üçüncü parti uygulamalara yasak getirmiş benzer biçimde görünüyor.

Geliştiriciler de uygulamalarını kaldırmaya başladı. Twitterrific’ten Sean Heber, bir blog gönderisinde 16 senelik uygulamanın kullanımdan kaldırıldığını doğruladı.

ELON MUSK’TAN AÇIKLAMA GELMEDİ

Öte taraftan üçüncü taraf uygulamalar mevzusu sebebiyle ortalık resmen karışırken, Twitter’ın sahibi Elon Musk’tan güncellenen gizlilik sözleşme hakkında herhangi bir izahat yapılmadı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Saati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdılarSaati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdılar
6'lı masaya adaylık mektubu: Meydan okuyorum!6’lı masaya adaylık mektubu: Meydan okuyorum!
Arap Süleyman'ın mirası! 700 mirasçı, özel ve kamu binaları... Arap Süleyman’ın mirası! 700 mirasçı, hususi ve kamu binaları…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası