Twitter’da Elon Musk depremi! Talimat verdi: “Listeleri hazırlamaya başlayın”

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldığını açıkladığından beri gündemden düşmüyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’su meşhur milyarder, lavaboyla girmiş olduğu Twitter merkezinde adeta kıyıma başladı. Musk, ilk olarak Twitter CEO’su Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve siyaset yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’i işten çıkarttı. Internasyonal haber kuruluşları ise Musk’ın agrawal ve öteki üst düzey yöneticileri derhal kovmasının arkasındaki nedene odaklandı.

TAZMİNATTAN KAÇIYOR

Reuters’ın haberine gore, Musk işten çıkarttığı üst düzey yöneticileri, platformdaki düzmece hesapların sayısı mevzusunda kendisini ve Twitter yatırımcılarını yanıltmakla suçlamıştı. Araştırma şirketi Equilar’a gore, yöneticiler toplam 122 milyon dolar tutarında tazminat alacaklardı.

Mevzuya aşina olan kimliği belirsiz kişilere atıfta bulunan The Information, Elon Musk’ın kıdem tazminatı ve hisse payından kaçınmak için Agrawal ve Segal dahil olmak suretiyle dört üst düzey Twitter yöneticisini işten çıkardığını öne sürdü.

LightShed analisti Rich Greenfield, Musk’ın üst düzey Twitter yöneticilerini kovduğunu ve denetim değişikliğinin bir parçası olan hisse payının kazanılmasını engellediğini söylemiş oldu.

İşten atılan Twitter yöneticilerinin Elon Musk’ın fesih sebebi olmadıkça bu (kıdem tazminatı) ödemelerini almaları gerektiğine, yoksa yasaların çiğneneceğine dikkat çekiliyor.

TALİMAT VERDİ

Öte taraftan, The New York Times’a gore Elon Musk, şirket çapında işten çıkarma talimatı verdi. Musk’ın yöneticilere işten çıkartılacak çalışanların listelerini hazırlamaya başlamalarını söylediği öne sürüldü.

Musk’ın Twitter çalışanlarının ne kadarını işten çıkartmayı düşündüğü hemen hemen bilinmiyor sadece bazı ekiplerin işten çıkartmalardan öbürlerinden daha çok etkileneceği bildirildi. Musk’ın antak kalma tamamlanmadan ilkin yatırımcılara Twitter’ın 7.500 kişilik iş gücünün yüzde 75’ini işten çıkarmayı planladığını söylemişti. Personelle yapmış olduğu görüşmede Musk’ın çalışanlara firmanın çalışan sayısını bu kadar acıklı bir halde azaltmayacağını söylediği söyleniyor.

2022-10-28T171640Z_2054068240_RC28AX9I5II8_RTRMADP_3_TWITTER-M-A-USA-ELECTION

İşten çıkarmaların 1 Kasım’dan ilkin gerçekleşebileceği iddia ediliyor. Böylece Musk, giden işçilere hisse oranı ödemekten kaçınabilecek.

KENDİSİNE TWITTER CEO’SU DİYOR

Business Insider’ın haberine gore ise Elon Musk, Twitter’ın resmi CEO’su. Haberde Elon Musk’ın şirket içinde kendisini Twitter’ın CEO’su olarak adlandırdığı söyleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türkiye'den Elon Musk'a sürpriz yanıt!Türkiye’den Elon Musk’a sürpriz cevap!
Rusya tahıl koridoru anlaşmasına katılımını durdurduRusya tahıl koridoru anlaşmasına katılımını durdurdu
Bahçe duvarı kazısında bulundu! Kapağı hafta içi açılacakBahçe duvarı kazısında bulunmuş oldu! Kapağı hafta içi açılacak

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası