Twitter kullanıcıları dikkat! ‘1 Nisan’da’ diyerek resmen duyurdular

Twitter 1 Nisan’da ‘eski’ mavi tikleri kaldıracak gibi görünüyor. Elon Musk’ın liderliğindeki sosyal medya platformu, Twitter Verified hesabından önemli bir açıklama yaparak eski mavi onay isaretine sahip Twitter kullanıcılarını bir yere değindi.

Musk şirketini satın almasını sağlamadan önce Twitter, kişi ve kurumları aktif, gerçek ve dikkate değer hesaplar olarak denetlemek için mavi tik olarak da bilinen mavi onay isaretlerini kullanıyordu. Bu isaretler ücretsiz olarak dağıtılıyordu.

Ancak artık Twitter kullanıcıları Twitter Mavi üyelik modeli üzerinden aylık 8 dolarlık veri (Ülkemizde web’den satır başı 150 TL) mavi onay isareti satın alabiliyorlar.

Twitter’ın yaptığı açıklamayla ise 1 Nisan’da, eski mavi onay isaretli denetleme programlarını sonlandırmaya, eski mavi onay isaretlerini ise kaldırmaya başlayacaklarını duyurdu.

Aldıkları mavi onay isaretini korumak isteyen kullanıcıların Twitter Blue’ya kaydolması gerekiyor.

1 NİSAN’I SEÇTİ

Twitter’ın eski mavi onay işaretlerini platformdan yok olmaya başlaması için ‘Şaka Günü’ olarak da bilinen 1 Nisan’ı seçmesi, bunun bir ‘1 Nisan şakası’ olabileceği yönünde soru etkilerinin etkisi.

Twitter’ın getirdiği gün soru işaretleri yaratsa da, eski mavi onay işaretlerinin kaldırılması bekleniyordu.

Elon Musk, aralık ölüme attığı bir tweet’te şirketin bu onay işaretlerini “birkaç ay içinde” kaldıracağını çünkü “bu işaretlerin veriliş şeklinin yozlaşmış ve saçma olduğunu” söylemişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Seoart, yetenek avına çıktı!Seoart, yetenek avına çıktı!
İttifaka nasıl geri döndü?  O isim ikna olmuştuİttifaka nasıl geri döndü? O isim ikna olmuştu
Marmara Üniversitesinden 'mezuniyet' açıklamasıMarmara Üniversitesinden ‘mezuniyet’ açıklaması

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası