Twitter kullanıcıları bu habere sevecek! Musk beklediğiniz müjdeyi sonunda verdi, hatta tarihini bile paylaştı

2022 Elon Musk için finansal açıdan sıkıntılar yaşamış olduğu bir yıl oldu sadece hem de ona Twitter’ı getirdi. 2022’nin ekim ayında Musk Twitter’ı satın alarak toplumsal medya platformunu her şeyiyle beraber devraldı. Sonrasında bazılarına göre kaos yaşandı, bazılarına göre ‘temizlik’ yapılmış oldu. Binlerce çalışanıyla yollarını ayıran Musk, görevini bırakıp bırakmayacağıyla ilgili bir anket açmış olsa da şimdilerde görevini sürdürüyor benzer biçimde görünüyor ve Twitter’ın yeni özellikleri hakkında mühim bilgiler vermeye devam ediyor. Tıpkı Twitter kullanıcılarının beklediği müjdeyi vererek yapmış olduğu benzer biçimde.

BİR SÜREDİR BEKLENEN O ÖZELLİK TWITTER’A GELİYOR!

Musk, takvimler 8 Ocak’ı gösterirken bir tweet paylaştı ve Twitter’ın yeni özellikleri hakkında bir takım açıklamada bulunmuş oldu. Meşhur milyarder, bir süredir beklenen daha uzun tweet paylaşma özelliği hakkında müjde verdi.

Bildiğiniz suretiyle halihazırda Twitter’da bir tweet paylaşmak istediğinizde 280 karakter sınırıyla karşılaşıyorsunuz. Bu, 280 karakteri aşmayacak bir halde paylaşım yapabileceğiniz anlamına geliyor. Sadece Musk’ın tweet’ine nazaran Twitter’a beklenen ‘Uzun biçimli tweetler’ özelliği sonunda geliyor. Hatta Musk bu özelliği şubat ayının başlangıcında kullanıma sunulacağını söylemiş oldu.

Musk’ın daha ilkin bir kullanıcıya verdiği ‘evet’ yanıtına bağlı olarak, 280 karakter sınırının 4.000’e çıkması umut ediliyor.

SAĞA VE SOLA KAYDIRARAK…

Elon Musk ek olarak tavsiye edilen tweetler ve takip edilen hesaplardan en yeni tweetler seçenekleri içinde geçiş yapmak için sağa/sola kaydırma hususi durumunun geleceğini de duyurdu. Musk’a nazaran bu özelliğin gelişi 1 ayı bulmayacak.

Musk bu noktada “Oldukça daha büyük bir arayüz revizyonunun ilk kısmı” diyor.

GÖZDEN KAÇMAYACAK BİR DETAY: “SESSİZ BEĞENİ”

Gene meşhur milyarderin tweet’ine nazaran tweet detaylarında yer alacak yer imi düğmesi (ki Musk bunu fiilen sessiz beğeni olarak adlandırıyor) yedi gün sonrasında kullanıma sunulacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iPhone 15 için olay iddialar! iPhone 15 için vaka iddialar! “Tümüne yayılacak”
İsveç 'taleplerin hepsini karşılayamayız' dediİsveç ‘taleplerin hepsini karşılayamayız’ dedi
'Gözdağı amaçlı...' Sinan Ateş cinayeti: İfadesi ortaya çıktı‘Gözdağı amaçlı…’ Sinan Ateş cinayeti: İfadesi ortaya çıktı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası