Twitter çöktü mü? TikTok ve Twitter neden açılmıyor? Erişim sorununun nedeniyle ilgili araştırmalar sürüyor – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Twitter’ın ardından TikTok uygulamasına da Türkiye’de erişim sorunu yaşanmaya başladı. TikTok ve Twitter’da yaşanan erişim gözaltında bulunanların ardından kullanıcılar, diğer sosyal medya uygulamalarından kurumlare ulaşarak “Twitter ve TikTok çöktü mü?” sorulara yanıt almaya çalışıyor.

TWİTTER YÖNETİMİ İLE GÖRÜŞME

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter Küresel Hükümet İlişkileri Başkanı John Hughes ve Twitter Türkiye’den Sorumlu Kamu Politikaları Direktörü Ronan Costello ile bir toplantı gerçekleştirdi.

TWİTTER DEZENFORMASYONLA MÜCADELE TAAHHÜTÜ VERDİ

Video konferans yöntemiyle toplantı sırasında, Twitter üzerinden yürütülen dezenformasyonların yanı sıra gerçek dışı ihbarlar ve yardım kampanyalarına karşı atılabilecek ele alınabilir.

Twitter yönetimine, topluluğa panik ve kaosa sevk düzenlemelerine karşı görevlerinin olduğu hatırlatıldı.

Ayrıca, sosyal medyadaki dezenformasyonların önlenmeye yönelik aktif birliktelik başta olmak üzere İnternet Ortamında İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun kapsamındaki yükümlülüklere dikkat çekildi.

Twitter’da görüşmede, dezenformasyonla mücadele konusunda Türkiye ile daha fazla işbirliği içinde olma taahhüdü verdi.

Gerçek dışı ihbar ve yalan haberleri önleme ile kabul edilen sahte hesaplar hakkında hızlı islem yapmayı toplama tam bir işbirliği içinde olmayı başardı.

Twitter’ın dezenformasyonla mücadele konusunda tam işbirliği sözünün ardından Twitter’a erişim sorununu ortadan kaldırdı.

9,5 saat sonra gece saatlerinde Twitter normale döndü.

MUSK’TAN AÇIKLAMA

Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın yapacağı “Daha fazla bilgi edinmek için çalışmak” kullanılmıştı. Musk, daha fazla detay vermemişti.

Twitter çöktü mü?  TikTok ve Twitter neden açılmıyor?  Erişimin sahip olduğun nedenlerle ilgili süreler artıyor - 2

Twitter’da geçen aylarda da benzer sorunlar yaşanmış ancak sorunların küresel kaynaklı olduğu açıklanmıştı. Bazı kullanıcıların sayfadaki bilgilerinin yenilenmediğini ifade ederken, bazılarının yavaşlık konusuna dikkat çekiyor.

Twitter çöktü mü?  TikTok ve Twitter neden açılmıyor?  Erişimin sahip olduğun nedenlerle ilgili süreler artıyor - 3

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası