Twitter Blue’nun ilk günü: Sahte hesaplar ve kaos – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Cuma, Twitter’ın doğrulanmış hesapları için yeni yetkililerin sorumluluğunun ilk tam günü oldu ve sonuçları pek hoş olmadı.

Geçmiş doğrulanmış Twitter hesaplarından mavi onay işaretlerinin kaybolmaya başlamasından yirmi dört saat sonra, web sitesinde kaos hüküm sürdü.

Kimliğe bürünme ve yanlış bilgiler yaygınlaştı, çok az kişi büyütme hizmetlerine kaydoldu.

Beyonce, Papa Francis ve Oprah Winfrey de dahil olmak üzere birçok yüksek twitter profili kullanıcısı ve ünlü doğrulama durumlarını kaybetti.

Yasaklandıktan sonra platformun genişletilmesine izin verilmesinden beri tweet atmayan Başkan Donald Trump da doğrulanmaya isareti alamadı.

Basketbol yıldızı LeBron James, yazar Stephen King ve Star Trek’ten William Shatner dahil olmak üzere bazı ünlü kullanıcılar Twitter Blue’ya katılmayacaklarına dair söz verdi.

MAVİ TİK ARTIK ÜCRETLİ

Twitter’da Musk dönemindeki en büyük değişikliklerden biri “onaylı hesap” anlamında gelen mavi tik rozetinin yönlendirilmesi hale getirilmesi oldu.

Musk, ücret gereksinimi “Twitter Blue” üyesi olmayan kullanıcıların artık bu özelliği kullanamayacağını ve paylaşımların artık daha az bir kurala gireceğini açıkladı.

Twitter Blue, her ülkede değişiklik gösterse de ortalama aylık 8 dolar gibi ücretle satın alınırken bu durum hesapların güvenilirlik konusunda soru isaretlerine yol açtı.

Beyaz Saray’ın aralarında bulunduğu çok sayıda kamu ve medya kuruluşuyla milyonlarca takipçisi bulunan ünlü isimler, Twitter’ın “mavi tik” uygulaması için ödeme yapmayı kabul etmiyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası