Türkiye’nin jet eğitim uçağı Hürjet motorunu çalıştırdı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Hürjet için Ocak 2022’de Savunma Sanayii İcra Komitesinde seri üretim kararı alındı. İlk kullanım Hava Kuvvetlerine 16 Hürjet teslim edilecek. Malezya’daki 18 uçaklık hafif taarruz uçak ihalesine de Hürjet ile teklif verildi.

FARKLI GÖREVLERİN ÜSTESİNDEN GELECEK

Tek motorlu ve tandem kokpitli Hürjet, üstün performans özellikleri ile modern savaş uçağı eğitiminde kritik bir rol oynamak üzere tasarlandı. Hürjet, harbe hazırlık geçiş eğitimi, hava devriyesi (silahlı ve silahsız) ve akrobatik gösteri uçağı gibi roller icra dairesi.

Yaklaşık 14 metre uzunluğunda, 5 metre yükseklikte ve 9,5 metre kanat açıklığında olacak Hürjet, 1,4 mach hıza ulaşabilecek, maksimum 45 bin feet seviyesinde uçuş gerçekleştirebilecek.

Uçakta üçer adet kanat altında ve bir adet gövde altında olmak üzere 7 istasyon bulunabilecek, bunlardan farklı faydalı yük takılabilecek. Hürjet, 3 tona yakın faydalı yük taşıyabilecek.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası