Türkiye’nin ilk şehir içi kuluçka merkezi “Cube Beyoğlu” açıldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

KÜP BEYOĞLU

Cube Beyoğlu Uydu Kuluçka Merkezi, Teknopark İstanbul’un yanal açılım projesi çevresi İstiklal Caddesi’nde Türkiye’nin ilk şehir içi uydu kuluçka merkezi olarak hayata geçti.

Beyoğlu Belediyesi ile Teknopark İstanbul ortaklığında hayata geçirme projesi, Türkiye’de teknik güç en güçlü olan Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi de yer alıyor.

Merkez, teknoloji girişimcilerinin inovasyon, teknoloji ve girişimcilik faaliyetleri faaliyet göstermeleri için gerekli olan tüm kaynaklara erişim sağlayarak, Türkiye’nin teknolojik kullanımından yararlanacak.

İstiklal Caddesi Mis Sokak’taki tarihi binada hizmet verecek Cube Beyoğlu’nda yapay zeka, dijital sanat, simülasyon, oyun, artırılmış gerçeklik, VR ve mobil uygulama tematik odakları yoğunlaşacak.

Merkez, genç girişimcilerin teknoloji tabanlı temellerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak ve teknoloji tabanlı girişimcilerin islerini başlatmalar, büyütmeleri ve geliştirmeleri için gerekli olan altyapı, mentorluk, eğitim ve destek sağlamayı hedefliyor.

“400 GİRİŞİMCİYE HİZMET VERECEK”

Küp Beyoğlu; “eğitim ve etkinlikler”, “mentorluk desteği”, “akademik ve teknik danışmanlık”, “girişim analizi ve teknik analizler”, “ulusal ve uluslararası yatırımcı ve firmalara erişim”, “veritabanlarına erişim”, “TTO destekleri”, “teknopark vergi ve hizmetler” gibi birçok alanda imkan ve destek veriyor.

Toplam 2 bin 500 metrekare alan aynı anda 400 kurumsal kuruluşa hizmet verecek merkezde girişimciler için ofis ve laboratuvar alanları, prototip üretim alanları, toplantı ve sunum odaları, mentorluk hizmetleri, pazarlama ve finansal danışmanlık hizmetleri giulabi hikmetler güneş. Ayrıca, girişimcilerin diğer teknoloji girişimcileri ve girişleriyle bağlantı kurmalarına ve is birliği yapmalarına olanak sağlayan bir sosyal ağ da yer alacak.

Teknopark İstanbul’un geniş kaynaklarından yararlanarak girişimcilerin başarılı olmalarını sağlayacak Cube Beyoğlu, özellikle uzay teknolojileri alanında çalışan girişimciler için de bir hizmet sunacak. Bu girişimler, uzay teknolojileri alanında çalışmak için gerekli olan altyapı, ekipman ve yönetim desteğine erişim sağlayabilecektir.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası