Türkiye’de bir ilk! Akıncı TİHA’dan ateşlendi, hedefi tam isabetle vurdu

Baykar’a ilişkin Akıncı TİHA’dan ateşlenen ve Roketsan tarafınca üretilen, Türkiye’nin ilk havadan karaya süpersonik füzesi olan TRG-230-iHA ile 100 kilometre üstündeki hedef tam isabetle vuruldu.

Roketsan’ın Twitter hesabından, TRG-230-İHA füzesinin atışına ilişkin paylaşım yapılmış oldu.

“SINIRLARI AŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Bayraktar’ın Akıncı TİHA’sından ilk atışı meydana getirilen ve Türkiye’nin ilk havadan karaya süpersonik füzesi olan #TRG230IHA ile 100 kilometre üstündeki hedefin tam isabetle vurulmuş olduğu bildirilen paylaşımda, “Ulusal mühendislik kabiliyetlerimizle sınırları aşmaya devam ediyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Edinilen bilgiye bakılırsa, Çorlu’da Baykar Tesislerinden havalanan AKINCI TİHA, Sinop açıklarında 25 bin feet irtifadan TRG-230-İHA füzesini ateşlendi. Böylece TİHA’dan bırakıldıktan sonrasında havada otonom ateşlenme kabiliyeti ile süpersonik hızda, tehlikeli sonuç hedeflere kısa sürede tesir etme kabiliyet SİHA’lara kazandırıldı.

Etkili menzili 20 kilometre ile 150 kilometre arası olan TRG-230-İHA füzesi, hedefe nokta vuruş hassasiyetiyle ulaşıyor. Meydana gelen atış, Türkiye’de havadan karaya atılan ilk balistik süpersonik roket olma hususi durumunu taşıyor. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Instagram resmen duyurdu!Instagram resmen duyurdu!
Şanlıurfa'daki kazada 9 kaçak göçmen hayatını kaybettiŞanlıurfa’daki kazada 9 kaçak göçmen yaşamını yitirdi
Telefonlara gelen bu mesaja dikkat! Yeni oyunları deşifre olduTelefonlara gelen bu mesaja dikkat! Yeni oyunları deşifre oldu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası