“Türkiye için Twitter ‘mavi tik’ ücreti belli oldu” iddiası: Eğer doğruysa cepleri yakacak!

Twitter mavi tik ücreti Türkiye’de ne kadar olacak? Toplumsal medya platformunun Elon Musk’ın yönetimine geçmesiyle beraber devletimizde cevabı en oldukça araştırılan sorulardan biri bu oldu. Bildiğiniz suretiyle Twitter, Elon Musk sonrası mavi tik olarak malum doğrulama rozetini bir Twitter Blue aboneliğine ilave ederek aylık 8 dolardan satışa çıkardı. Dün itibarıyla bazı ülkelerdeki kullananların hesaplarına mavi tik ekleyen Twitter Blue aboneliğine haiz olmaya başladıkları görüldü. Doğrusu Twitter mavi tik satışına başladı. Sadece bu hizmet hemen hemen Türkiye’ye getirilmedi. Yakında Türkiye’de de Twitter mavi tiklerinin satışına başlanması umut ediliyor. Elon Musk’ın bu mevzuda süratli davranacağı aşikarken, Twitter’ın iOS uygulamasında görünen bazı detaylara dayanarak, Twitter’ın Türkiye’deki mavi tik tutarının belli olmuş olabileceği iddia edildi. İşte iddialara gore Twitter’ın Türkiye’deki olası mavi tik ücreti…

TWITTER’IN TÜRKİYE’DEKİ MAVİ TİK ÜCRETİ BELLİ OLDU MU? ŞAŞIRTAN İDDİA

Türkiye’deki mavi tik ücreti ücretiyle ilgili ortaya atılan bu iddia, daha ilkin de söylediğimiz benzer biçimde Twitter’ın iOS uygulamasına dayanıyor. Twitter uygulamasının App Store’daki sayfasına gidildiğinde ve aşağıya kaydırıp “Uygulama İçi Satın Alımlar” kısmı tıklandığında, Twitter Blue aboneliğinin aylık 109,99 TL olarak ücretlendirildiği görülüyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz benzer biçimde, bu detaya dayanarak da Twitter’ın Türkiye için hazırladığı mavi tik tutarının belli olmuş olabileceği iddia ediliyor. İddia ediliyor diyoruz zira hemen hemen bu mevzuda daha resmi bir izahat gelmiş bulunmuyor.

Sadece bu fiyatın aylardır o bölümde duran temsili bir sayı bulunduğunu iddia edenler de bulunuyor.

fiyat

Buna bir ekleme de biz yapalım; Türkiye’de açık olmasa dahi Twitter’ın bazı uygulama içi satın alımlarına dair bir fiyat bilgisi günler ilkin de App Store’daki sayfasında yer edinen ‘Uygulama İçi Satın Alımlar’ kısmında görünüyordu. Fakat bunun o fiyatla aynı olup olmadığını bilemiyoruz.

DİYELİM Kİ FİYAT DOĞRU…

Eğer fiyat bilgisi resmi olarak doğruysa Twitter’da mavi tik satın almanın aylık maliyeti 109,99 TL olacak. Aynı abonelik yurt haricinde 8 dolara satılıyor.

İddialar toplumsal medyada yer almaya başladı sadece gene de Twitter’dan gelecek resmi açıklamaların takip edilmesinde yarar olacağını belirtelim. Twitter, Twitter Blue’yu resmi olarak devletimizde kullanıma sunduğunda, doğrusu öteki bir deyişle devletimizde mavi tik satışına başladığında bu ücret daha değişik olabilir. Bu yüzden resmi açıklamaları beklemek en iyisi olacaktır.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bir ülkede bilgisayar korsanlığı kabusu!Bir ülkede bilgisayar korsanlığı kabusu!
10 Kasım'ı diline doladı, paylaşımlarını gören inanamadı10 Kasım’ı diline doladı, paylaşımlarını gören inanamadı
Sosyal medyada tartışma yaratan 'rüşvet' iddiasından sonra görevden alındı!Toplumsal medyada münakaşa yaratan ‘rüşvet’ iddiasından sonrasında görevden alındı!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası