Türk teknoloji startupları yatırım fırsatları için Londra’da – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Teknopark Uluslararası İlişkiler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Baran Kılıçer ve Teknopark İstanbul Cube Incubation Direktör Yardımcısı Ozan Evren, Türkiye’deki startup ekosistemini değerlendirdi.

İkinci oturumda Genel Müdür Yiğit Aslan ve Metis Ventures’ın kurucularından Merve Zabcı ile San Francisco merkezli Founders Network’ün kurucusu Kevin Holmes, yatırımcı potansiyeli ve fonlama fırsatlarını değerlendirdi.

Oturumların ardından 14 Türk girişimci projelerini sundu.

30 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Türk girişimler Londra’dan dünya pazarlarına açılabilir
Academi Park’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Ataer Argüder, Londra’nın geçen yıl 30 milyar dolarlık yatırımla Silikon Vadisi’nden sonra teknoloji şirketleri için en büyük ikinci pazar olduğunu söyledi.

TÜRK GİRİŞİMCİLER İÇİN PROGRAM

Londra’nın dünya sahnesine çıkmak isteyen Türk girişim sermayesi firmaları için önemli bir merkez olduğunu anlatan Argüder, “Academia Park ile Türk yatırımcıların Londra’ya gelişini hızlandıran bir yapı oluşturmak istedik. önümüzdeki ay Londra’da açılacak bir kampüs oluşturacak ve Türkiye’den girişimler için burada pazara giriş programları hazırladık. Teknoparklar ile köprüler kurmak ve Türk girişimler için bir başarı hikayesi yaratmak istiyoruz.” dedi.

SONRAKİ AY BAŞLIYOR

Gelecek ay Academia Park yerleşkesinin açılışıyla birlikte ilk Türk girişimlerinin Londra’daki programlara katılmaya başlayacağını kaydeden Argüder, daha büyük şirketlerin satışlarını artıracak programlar düzenleyeceklerini söyledi.

“HEDEF DÜNYAYA AÇILMAK”

Akademia Park’ın Londra pazarına girmek isteyen Türk girişimcileri için bir teknopark olarak faaliyet göstereceğini ifade eden Academi Park Kurucu Ortağı Mustafa Nafi Kaya, “Amacımız Türkiye’ye döviz ve istihdam kazandırmak, Türkiye’de şirketler açmak. buraya yatırım çekerek dünya”. dedi.

BİR YILDA ÜÇ KAT OLDU

Kaya, ilk etapta yatırım arayan ve Türkiye’deki teknoparklarla ortaklaşa seçilen 34 girişimin Temmuz 2023’ten itibaren Academia Park London’ın programlarına katılarak yatırım arayacağını, bu sayının bir yıl içinde 100’e ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası