Temel Kotil kimdir? TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil kaç yaşında ve nereli? – Son Dakika Türkiye Haberleri

Temel Kotil, 1959 yılında Rize’de Gündoğdu beldesinin Araklı mahallesinde dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun oldu.

1986’da ABD’nin Ann Arbor değerlendirmesi Michigan Üniversitesi’nin “Uçak Mühendisliği” bölümü yüksek binasını, 1987’de aynı üniversitede Makine Mühendisliği elindeki ikinci yüksek cihazları, 1991’de de Michigan Üniversitesi’nde yine “Makine Mühendisliği” bölümünü doktorasını tamamlamıştır.

Kotil, 1991-93 yılları arasında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimlerinde Fakültesi Havacılık ve İleri Kompozit Laboratuvarlarının kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Doçent ve Doçent olarak hizmet veren Kotil, aynı Fakültede Bölüm Başkan Yardımcılığı ve 1993–94 yıllarında da Fakülte Dekan yardımcılığını yürütmüştür.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı olarak görev verdikten sonra, 2001 yılında ABD’de Illinois Üniversitesi’nde misafir profesör olarak hizmet vermiş ve daha sonra New York’ta Advanced Innovative Technologies Inc.’de Araştırma ve Mühendislik Bimüyütimüt.

İstanbul Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde dersler vermektedir.

Evli ve dört çocuk babası olan Kotil’in birçok keşif ve bilimsel yayın vardır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası