Telefon yönlendirme nasıl yapılır? Telefon çağrılarını başka bir numaraya yönlendirme adımları nelerdir?

Telefonu başka bir telefona yönlendirme kişilerin hayatına kolaylık sağlar. Arama yönlendirme yardımıyla beklenen acil telefonlar kaçırılmaz. Böylelikle aramalardan haberdar olunur, kullananların yaşantısında aksaklıklar yaşanmaz. Arama yönlendirmenin avantajlarından yararlanmak isteyen kullanıcılar, telefon çağrılarını başka bir numaraya yönlendirme işlemi yapabilir.

Telefon yönlendirme işleminin birkaç değişik yolları vardır. Bu işlemler GSM operatörlerinden yapılabildiği benzer biçimde telefon üstünden de kolaylıkla yapılabilir.

Telefon yönlendirme nasıl yapılır?

Telefonu başka numaraya yönlendirme işlemi her operatöre bakılırsa değişebilse de neredeyse aynı yapılır. Oldukça kolay bir işlem olan telefon yönlendirme, operatörlerin sunmuş olduğu hizmetler yardımıyla gerçekleşir.

  • Android üstünden telefon yönlendirme yaparken “Ayarlar > Gelen Arama > Arama Yönlendirme” adımlarını izleyerek aramaları yönlendirebilirsiniz.
  • iOS üstünden telefon yönlendirmek için “Ayarlar > Telefon > Arama Yönlendirme” adımlarını izleyerek yönlendirme yapabilirsiniz.

Ek olarak her operatör için değişik yönlendirme işlemi mevcuttur. Operatörlere bakılırsa farklılık gösteren telefon yönlendirme işlemleri için şu adımları seyredebilirsiniz:

  • Türk Telekom kullanıcısıysanız “UY TELEFON NO” yazıp 9244 bildiri atarak yönlendime işlemi yapabilirsiniz.
  • Vodofone kullanıcısıysanız “Yanımda İnternet Telefon Yönlendirme” sayfasından telefon yönlendirme işlemi yapabilirsiniz.
  • Turkcell kullanıcısıysanız “Dijital Operatör Uygulaması”na giriş yapılarak telefon hattı, numaraya yönlendirebilirsiniz.

Durağan(durgun) telefon yönlendirme koduyla da bu işlemi yapabilirsiniz. Uzaktan telefon yönlendirme durağan(durgun) telefondan gerçekleştirilmemektedir. Durağan(durgun) telefonu yönlendirmek için telefonun yanında olmanız gerekir. Durağan(durgun) telefondaki tüm aramaları yönlendirmek için:

  • Durağan(durgun) telefondan 21 tuşlayın.
  • Yönlendirmek istediğiniz bumarayı yazıp # tuşuna basın.

Durağan(durgun) hat yönlendirme nasıl iptal edilir?

Lüzumlu görülmediği durumlarda durağan(durgun) hat yönlendirme işlemini sona erdirilebilir. Bu işlem de tıpkı telefon yönlendirme işleminde olduğu benzer biçimde kolay bir adım var:

  • Yönlendirilen tüm aramaları iptal etmek için #21# tuşlayın.

Telefon yönlendirme nasıl anlaşılır?

Aramaların yönlendirdiğine yada verilerin paylaşılıp paylaşılmadığına dair data alabilirsiniz. Telefondan #21# tuşlayarak aramaların ve mesajları yönlendirilip yönlendirilmediği öğrenilebilir. Eğer telefonda herhangi bir yönlendirme işlemi yoksa arama ekranına gelen bildiri ile yönlendirme olmadığı görülebilir. Başka kullanıcılar ise yönlendirme işlemi meydana getirilen numaranın bir başka numaraya yönlendirip yönlendiremediği hakkında araştırma yapması imkansız.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Toplumsal medya bunu konuşuyor! Yalnız elini göstermesi yetti
Türkiye'yi ağlatan maden faciasında yeni gelişme! "İhmal var, hesap verecekler"Türkiye’yi ağlatan maden faciasında yeni gelişme! “İhmal var, hesap verecekler”
Bakanlıktan açıklama geldi! Ehliyet yenileme süresi uzatıldıBakanlıktan izahat geldi! Yeterlik yenileme süresi uzatıldı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası