Tamamlandığını duyurmuştu! Kuzey Kore fotoğraflarını yayınladı… Kim Jong-Un ise kızı Kim Ju-Ae ile birlikte yerinde inceledi

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, kızı Kim Ju-Ae ile birlikte ülkesinin geliştirdiği yeni askeri keşif uydusunu yerinde inceledi. Kim, Uydu Fırlatma Komitesini ziyaret ederken, 1 No’lu askeri keşif uydusu ile ilgili son gelişmeler hakkında yetkililerden brifing aldı. Uzay ortamı testinden geçtikten sonra fırlatmaya hazır olduğu söylenen 1.

Uydu Fırlatma Komitesi üyelerini başarılarından dolayı tebrik eden Kim, uydunun acilen fırlatılmasının mevcut güvenlik ortamında acil bir gereklilik olduğunu ve bilim ve teknoloji gelişmelerinde önemli bir adım olduğunu söyledi. Kim ayrıca, ABD ve Güney Kore ne kadar karşı karşıya gelirse, Kuzey Kore’nin kendisini savunmak için egemenlik haklarını o kadar doğrudan ve agresif bir şekilde kullanacağını söyledi.

AW892605_02

TAMAMLANDIĞI AÇIKLANDI

AW892605_04

Geçtiğimiz ay Ulusal Uzay Geliştirme İdaresi’ni (NADA) ziyaret eden Kim, ülkenin ilk keşif uydusunun üretiminin tamamlandığını açıklamıştı.

AW892605_05

Yetkililere uydu fırlatılması için son hazırlıkları tamamlama görevi veren Kim, uzay teknolojisinin sürekli geliştirilmesinin ülkeyi bir uzay gücüne dönüştürmek için çok önemli olduğunu vurguladı.

AW892605_06

(İHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD başına 10 milyon dolar ödül koydu.ABD başına 10 milyon dolar ödül koydu.
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu, Oğan'dan çok konuşulacağını söylüyorErdoğan ve Kılıçdaroğlu, Oğan’dan çok konuşulacağını söylüyor
İnanılmaz sahne arkası bilgileri!  Kılıçdaroğlu'nun Ogan'a teklifini canlı yayında duyurdu.İnanılmaz sahne arkası bilgileri! Kılıçdaroğlu’nun Ogan’a teklifini canlı yayında duyurdu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası