Sürpriz mavi tik kararı! Fransa’dan gelen bu karar Elon Musk’ı çok üzecek

Aylık 8 dolara mavi tik… Bu, Elon Musk’ın Twitter’ın gelirlerinde pozitif yönde yönde bir değişiklik yaşatması ihtiyaç duyulan planı. Sadece hepimiz Elon Musk kadar ümitli değil. Bu sebeple Twitter kullanıcıları içinde aylık 8 dolara mavi tik almaya sıcak bakanlar kadar, Twitter’a aylık 8 dolar ödemek istemeyenler de var. Bu adlar bir tek düzgüsel Twitter kullanıcılarından da oluşmuyor. Dünya çapından birçok meşhur ve siyasal isim de mavi tik için aylık 8 dolar ödemeye pek yanaşmıyor. Bu isimlere son olarak Fransa’nın mühim isimlerinden biri eklenmiş durumda. Evet, Fransa Hükümet Sözcüsü Olivier Veran’dan bahsediyoruz.

İŞTE OLIVIER VERAN’DAN GELEN O AÇIKLAMA

Fransa Hükümet Sözcüsü Olivier Veran’dan sürpriz bir mavi tik açıklaması geldi. Reuters’ın haberine gore Olivier Veran, yapmış olduğu açıklamada, Twitter’ın aylık 7.99 dolarlık hesap doğrulama ücretini ödemeyeceğini ve toplumsal medya platformunun yeni sahibi Elon Musk’ın emelleriyle ilgili endişeleri bulunduğunu kaydetti.

France 3 televizyonuna verdiği demeçte Veran, “Bunun para ödenmeye başlaması ihtiyaç duyulan bir şey bulunduğunu düşünüyorlarsa, onları gecikmeden hesabımın onayını kaldırmaya çağrı ediyorum.” dedi.

Twitter, cumartesi günü iOS uygulamasını güncellemişti ve güncellemenin notlarında şimdi kaydolanların “tıpkı takip edilen ünlüler, firmalar ve politikacılar benzer biçimde” kullanıcı adlarının yanına mavi onay işareti alabileceğini açıklamıştı. Olivier Veran’ın açıklamasıyla ise Twitter’ın işaret etmiş olduğu politikacılardan biri ödeme yapmayacağını duyurmuş oldu.

Musk Twitter’ın başına geçmeden ilkin, bir kullanıcı adının tarafındaki mavi onay işareti, Twitter’ın hesabın iddia eden kişiye yada şirkete ilişkin bulunduğunu onayladığı anlamına geliyordu.

KOVULAN BAZI ÇALIŞANLARI ÇAĞIRDI

Bloomberg’in haberine gore, çok sayıda çalışanını kovan Twitter, işten çıkardığı bazı çalışanlarını geri çağırıyor. İddialara bakılırsa firmanın dün işten çıkardığı bazı kişilere geri dönmelerini istemek için ulaşmaya başladı. Geri dönmeleri istenenlerden bazılarının yanlışlıkla ve Musk’ın öngördüğü yeni özellikleri oluşturmak için çalışmalarının ve deneyimlerinin lüzumlu olabileceği fark edilmeden işten çıkarıldığı öne sürülüyor.

MUSK’TAN İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ MESAJI

Musk, attığı bir tweet’te ise “İfade özgürlüğü taahhüdüm, kişisel güvenlik riski olsa bile, uçağımı takip eden hesabı yasaklamamaya kadar uzanıyor.” dedi. Bildiğiniz suretiyle Jack Sweeney
adlı bir genç tarafınca oluşturulan ve Elon Musk’ın uçağını takip eden @ElonJet adlı bir Twitter hesabı bulunuyor. Musk, ifade özgürlüğü kapsamında bu hesabı yasaklamayacağını söylüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Roketi, dünyayı paniğe sokmuştu! Çin'den yeni adımRoketi, dünyayı paniğe sokmuştu! Çin’den yeni adım
10 yıl önce buldu 'Nasıl böyle bir şey olur?' diyerek hemen eve götürdü!10 yıl ilkin buldu ‘Iyi mi böyle bir durum olur?’ diyerek derhal eve götürdü!
Mısır’da büyük keşif! Kleopatra'nın kayıp mezarına giden tünel bulunduMısır’da büyük bulgu! Kleopatra’nın yitik mezarına giden tünel bulunmuş oldu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası