Sürpriz değişiklik! Elon Musk, Mr. Tweet oldu… Ama şimdi de geri dönemiyor

Elon Musk hem teknoloji hem de finans dünyasının gündemine damga vuran adlardan biri olmayı sürdürüyor. Tesla ve SpaceX şeklinde dikkat çeken iki değişik firmanın CEO’su olan Musk, son olarak Twitter’ı satın alarak elektrikli vasıta şirketi ve uzay şirketinin yanına bir de toplumsal medya platformu eklemişti. Uzun bir süredir Twitter’ın yeni özellikleri ve 8 dolara mavi tik getiren Twitter Blue aboneliği ile meşgul olan Musk sonunda gene manşetlerin en tepesine çıkmayı başardı. Meşhur milyarder bunu sürpriz bir kullanıcı adı değişikliğiyle yapmış oldu.

ELON MUSK OLDU “MR. TWEET”

Elon Musk, Twitter kullanıcı adını “Mr. Tweet” olarak değiştirdi. Bu değişikliğin arkasındaki sebep ise bir avukat çıktı. Insider’ın bildirdiğine nazaran Mr. Tweet adı, bir avukatın bir duruşma esnasında yapmış olduğu hataya atıfta bulunuyor.

Elon Musk’a 2018’deki tweet’leri sebebiyle dava açan bir grup hissedarı temsil eden avukat Nicholas Porritt, duruşma esnasında yanlışlıkla Musk’a “Mr. Tweet” adını verdi. Musk ise bunun “oldukça doğru bir tarif” olduğu mevzusunda latife yapmış oldu.

Elon Musk kendisine “Mr. Tweet” denilmesinden bir fazlaca etkilenmiş olacak ki işi Twitter kullanıcı adını “Mr. Tweet” meydana getirecek kadar ilerletti. Fakat şimdi Musk, eski adını geri alamadığını söylüyor.

“TWITTER İZİN VERMİYOR”

Meşhur milyarder gülen yüz emojisiyle beraber “Adımı Mr. Tweet olarak değiştirdim, şimdi Twitter onu eski haline getirmeme izin vermiyor” diye tweet attı.

Görüşüne nazaran Twitter, uyguladığı kurallar gereği patronunun kendi ismine geri dönmesine izin vermiyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Flaş fırsat: JBL'in çok sevilen su geçirmez hoparlöründe 100 TL'nin üzerinde indirim!Flaş fırsat: JBL’in fazlaca sevilen su geçirmez hoparlöründe 100 TL’nin üstünde indirim!
Muğla'da korkutan deprem! Vatandaşlar panikle sokağa çıktıMuğla’da korkutan zelzele! Vatandaşlar panikle sokağa çıktı
İYİ Parti harekete geçti! İYİ Parti harekete geçti! “Samimilerse iktidar da destek versin”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası