Steve Jobs’ın eliyle numaralandırılmış Apple-1 açık artırmaya çıktı: Beklenen satış fiyatı ise dudak uçuklatıyor

Apple-1 bilgisayarları, Apple fanatikleri tarafınca koleksiyonluk olarak görülüyorlar. 1976’da Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafınca yalnız 200 tane üretilen bu bilgisayarlar, ender bulunmaları sebebiyle çoğu zaman yüz binlerce dolara alıcı buluyor. Şimdi bir müzayede evi çalışır durumdaki bir Apple-1 bilgisayarın açı artırmayla satışa sundu. Bu bilgisayarın en mühim özelliği ise Steve Jobs tarafınca elle numaralandırılmış olması.

78 NUMARALI APPLE-1 AÇIK ARTIRMADA

Müzayedeye çıkan Apple-1, 78 numaralı (#78) Apple-1 olarak listeleniyor. Bilgisayar, çalışır hale getirildikten sonrasında 2018’de bir açık artırmada 375 bin dolar karşılığında satılmış. Sadece bu kez tekliflerin daha yüksek olması umut ediliyor.

Müzayede evinden meydana getirilen açıklamaya nazaran, bilgisayarın durumu 8.5/10 olarak değerlendirilmiş ve Ağustos 2022’de bilgisayarın çalışır durumda olduğu bir kez daha teyit edilmiş. Açıklamada, “Bu Apple-1 bilgisayarın en dikkat çekici yönü ise tamamen çalışır durumda bulunduğunun belgelenmesidir: sistem kapsamlı bir testte ortalama olarak sekiz saat hatasız çalıştırılmıştır.” ifadesi içeriyor. Ek olarak, gene aynı açıklamaya nazaran Jobs’ın el yazısını doğrulayan bir orijinallik mektubu var.

2

NE KADARA SATILABİLİR? TAHMİNLER DUDAK UÇUKLATIYOR

Seneler süresince çeşitli Apple-1 bilgisayarları geçmişine, ihtiva ettiği bileşenlere ve durumuna bağlı olarak 130 bin dolar ila 815 bin dolar içinde satıldı. Müzayedesi 15 Aralık 2022’de sona erecek #78 Apple-1’in ise 375 bin dolardan fazla bir fiyata satılması umut ediliyor. Bu sayı 1 milyona da yakın olabilir. Sadece şu ana kadar gelen teklifler 220 bin doları aşamadı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Müşteriler hayatlarının şokunu yaşadı! O anlar gündem olduMüşteriler hayatlarının şokunu yaşadı! O anlamış olur gündem oldu
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD ve Rusya sözünü tutmadıDışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD ve Rusya sözünü tutmadı
Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Demirtaş'a bomba teklif!Kılıçdaroğlu’ndan Özgür Demirtaş’a bomba teklif!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası