Starship’in fırlatma denemesi ertelendi – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Elon Musk’ın sahibi olduğu uzay evleri şirketi SpaceX, Ay ve Mars’a kargo ve insan hedef amaçlı uzay aracı Starship’i yörüngeye kadar bugün yapmak planladığı fırlatmayı teknik arıza nedeniyle erteledi.

Super Heavy roketiyle yerel saatle 08.20’de ABD’nin Texas gezegenindeki SpaceX Starbase Üssü’nden çevreyi koruma hedeflenen Starship, ilk kafalar başlayamadı.

Elon Musk sosyal medya platformu üzerinden yapacağını, bir basınç valfinin donduğunu belirterek, fırlatmayı birkaç gün sonra yeniden deneyeceklerini duyurdu.

EN GÜÇLÜ ROKET

Uzay aracının ilk aşamasını oluşturan Super Heavy roketiyle 120 metre uzunluğa sahip olan Starship’in en önemli özelliği yeniden kullanılabilirlik olarak biliniyor. NASA’nın en güçlü roketi Artemis’in iki yakın itme gücüne sahip olacak şekilde tasarlanmış Starship, dünyanın en güçlü roketi olma özelliğini taşıyor.

Starship’in bugün gerçekleştirilmesi ilk testinin yaklaşık 90 dakika sürmesi ve görevlerinin ardından okyanusa dalış yapması bekleniyordu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası