Spotify’da yüzler gülüyor! Ancak zam gelebilir

Spotify’da yüzler gülüyor şeklinde görünüyor. Apple Music, YouTube Music ve Deezer şeklinde rakipleri bulunan firmanın üçüncü çeyrekte tahminlerin üstünde bir performans sergilediği ortaya çıktı. Bu performans, Spotify’ın aylık etken kullanıcı sayısı ve ücretli abone sayısında yaşandı.

SPOTIFY BEKLENTİLERİ AŞTI

Bloomberg’in aktardığına bakılırsa, Spotify, üçüncü çeyrekte aylık etken kullanıcı sayısını bundan önceki yıla bakılırsa yüzde 20 artışla 456 milyon olarak bildirdi ve analistlerin 450,7 milyonluk tahminlerini geride bıraktı. Spotify ücretli abone tahminlerini de aştı. Firmanın ücretli abone sayısı senelik yüzde 13 artarak 195 milyona terfi etti. Böylece bazı yatırımcıların işletmenin kargaşa ve bunalımlı bir ekonomik ve enflasyonist dünya ortamındaki koşulları atlatabileceğine dair beklentilerini güçlendirdi.

Spotify’ın üçüncü çeyrek geliri ise analistlerin 3.02 milyar euro düzeyindeki beklentilerini aşarak 3.04 milyar euro’ya ulaştı.

Spotify, bu çeyrekte gelirinin yüzde 13’ünü oluşturan reklam satışlarından 385 milyon euro kazanmıştır. Üçüncü çeyrek satış gelirinin %19 arttığını bildiren şirket, sadece satışların “sıkıntılı bir makro ortam” sebebiyle beklenenden daha yavaş bulunduğunu söylemiş oldu.

SPOTIFY’DA FİYAT ARTIŞI OLABİLİR

Spotify abonelerine fena haberi ise CEO Daniel Ek verdi. Ek, ABD’de bir fiyat artışı düşündüğünü, sadece ilkin bu mevzuyu şirkete müzik elde eden plak şirketleri ile görüşmek istediğini söylemiş oldu. Kısaca Spotify’a yakında zam gelebilir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Mavi Kuş'ta neler oluyor?Mavi Kuş’ta neler oluyor?
Güney Kore'de Cadılar Bayramı izdihamı! Ölü sayısı artıyorCenup Kore’de Cadılar Bayramı izdihamı! Ölü sayısı artıyor
Anıtkabir ziyaretine damgasını vuran kare! İki liderden yıllar sonra bir ilkAnıtkabir ziyaretine damgasını vuran kare! İki liderden seneler sonrasında bir ilk

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası