Söylentiler doğru çıktı! 10 bin çalışanını işten çıkaracak

ABD’li teknoloji şirketlerinden Microsoft, senenin üçüncü çeyreğinin sonuna kadar 10 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Microsoft Üst Yöneticisi (CEO) Satya Nadella, şirket çalışanlarıyla paylaşmış olduğu yazıda, mühim değişimlerin yaşandığı bir dönemden geçildiğini, müşteriler ve iş ortaklarıyla görüşmeler yaptığını aktardı.

Müşterilerin dijital harcamalarını optimize ettiğini belirten Nadella, “Ek olarak, dünyanın bazı bölgeleri resesyonda olduğu ve öteki bölgeler de resesyon beklediği için her sektördeki ve coğrafyadaki kuruluşların davranışlarında ölçülü davrandığını görüyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Nadella, firmanın bu durumdan daha kuvvetli ve daha rekabetçi çıkacağından güvenli bulunduğunu sadece bu gelişmeler doğrultusunda adımlar atılması icap ettiğini kaydetti.

2023 MALİ YILININ ÜÇÜNCÜ ÇEYREĞİNİN SONUNA KADAR…

Microsoft’un maliyetlerini geliri ve alan kişi talebiyle uyumla hale getireceklerini aktaran Nadella, bu kapsamda 2023 mali yılının üçüncü çeyreğinin sonuna kadar 10 bin kişinin işine son verileceğini bildirdi.

Nadella, bu sayının Microsoft’un toplam çalışan sayısının yüzde 5’inden daha azına denk geldiğini hatırlattı ve bazı alanlarda pozisyonları ortadan kaldırırken, mühim stratejik alanlarda işe alımlara devam edeceklerine vurgu yapmış oldu.

Microsoft’un işten çıkarmalara ilişkin açıklaması dün basında yer edinen haberlerin peşinden geldi.

İngiliz Sky News’te dün yer edinen bir haberde Microsoft’un çalışanlarının ortalama yüzde 5’ini işten çıkarmayı düşündüğü belirtilmişti. Bloomberg de firmanın 18 Ocak’ta bazı mühendislik birimlerinde işten çıkarmaya gitmeyi planladığını duyurmuştu. (AA)

(*10*)ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

37 yaşındaki evli kadın onu dinleyince olanlar oldu!37 yaşındaki evli hanım onu dinleyince olanlar oldu!
Loto milyoneri Kürşat servetini dağıtıyor! Tek bir şartı varLoto milyoneri Kürşat servetini dağıtıyor! Tek bir şartı var
Bahçeli tarih verip Bahçeli tarih verip “Bu işi bitirelim” dedi!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası