Sosyal medyanın en büyük korsanı suçunu kabul etti – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Temmuz 2020 Twitter hack’i, Barack Obama ve Joe Biden’ınkiler de dahil olmak üzere 130’dan fazla hesabı etkiledi.

TRT Haber’in edindiği bilgiye göre, PlugwalkJoe olarak bilinen 23 yaşındaki Joseph James O’Connor, 70 yıla kadar hapis cezası gerektiren bilgisayar korsanlığı suçlamalarını kabul etti.

Saldırı, büyük ölçekli bir Bitcoin dolandırıcılığının parçasıydı.

PARALARI BÜKME SÖZÜ VERİLDİ

İspanya’dan iade edilen O’Connor, birden fazla Twitter hesabını devraldı ve takipçilerinden bir hesaba bitcoin göndermelerini isteyen tweet’ler göndererek parasını ikiye katlama sözü verdi.

O’Connor, diğer üç adamla birlikte dolandırıcılıkla suçlandı. ABD’li genç Graham Ivan Clark, 2021’de suçunu kabul etti.

Orlando, Florida’dan Nima Fazeli ve İngiltere, Bognor Regis’ten Mason Sheppard, federal ağır suçlarla itham edildi.

ABD Başsavcı Yardımcısı Kenneth Polite Jr., yaptığı açıklamada O’Connor’ın eylemlerini “küstah ve zararlı” olarak nitelendirdi. “Kurbanlarını taciz ettiğini, tehdit ettiğini ve şantaj yaparak önemli duygusal hasara neden olduğunu” söyledi.

2020’de tahminen 350 milyon Twitter kullanıcısı, platformun en büyük kullanıcılarının resmi hesaplarından şüpheli tweetler gördü.

Bir kripto kampanyasının gerçek olduğuna inanan binlerce insan bir dolandırıcılığa kandı.

Siber uzmanlar, O’Connor ve diğer bilgisayar korsanlarının hızlı zengin olma planından daha karmaşık planları olsaydı, Twitter saldırısının sonuçlarının çok daha kötü olabileceğini açıkladı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası