Sosyal medyada olay yaratan ‘mavi tik’ kararı! Aralarında Beyonce ve Cristiano Ronaldo da var

BBC’nin haberine göre, Twitter hesaplarında bulunan Amerikalı şarkıcı Beyonce ve ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo arasında artık ortak bir nokta var. O da mavi tiklerini kaybetmiş olmaları… Bu iki ünlü isim, artık Twitter’da mavi tik sahibi değiller.

MAVİ TİKLER KALKTI

Bu kararın sebebi ise şu; Sosyal medya devi dün binlerce hesaptan bir zamanlar çok sevilen mavi tikleri kaldırmaya başladı.

beyonce

Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın, sosyal medya şirketini kâra götürmek için elden geçirmeye çalıştığı bir dönemden gelen bu hamlenin sonucu, mavi tikini istemeyen kullanıcıların Twitter Blue’ya abone olmaları gerekiyor.

İsimlerinin yanındaki mavi onay isaretini korumak isteyen kullanıcılar Twitter Blue’ya abone olmak için ayda en az 150 TL ödemeleri gerekiyor.

BAZILARI TİK’LERİNİ KAYBEDERKEN, KORUDU’DAN BAZILARI

Beyonce ve Cristiano Ronaldo gibi ünlü isimler, ‘en azından şimdilik’ (Çünkü Twitter Blue’ya abone olup tekrar mavi tik alabilirler) mavi tiklerini kaybetseler de bazı da mavi tiklerini korudu.

Örneğin, NBA’in yıldız basketbolcusu LeBron James, mavi tik için ödeme yapmayacağını söylemesine ragmen, Elon Musk tarafından hediye edilen “ücretsiz bir şampiyonluk” ile mavi tik isaretine sahip.

lebron

Musk, efsane yazar Stephen King ve Star Trek evinde Kaptan Kirk’ü canlandıran usta oyuncu William Shatner için de aynı anlaşmanın geçerli olduğunu doğruladı.

Kullanıcı arayüzünde, Twitter’da bu konuda birçok kullanıcı yazılımı şaka yaptı.

Bazı kullanıcılar ise aktör Jason Sudeikis’in mavi tikini çalarken, canlandırdığı kurgusal karakter Ted Lasso’nun kaybetmemesindeki ironiye dikkat çekti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yeni 'mavi' platformu mu yoksa mu?  Davet kodu arıyorlarYeni ‘mavi’ platformu mu yoksa mu? Davet kodu arıyorlar

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası