Soru işareti yaratmıştı! Aylık 8 dolar isteyen Elon Musk, çözümü böyle buldu

(*8*)

Twitter Elon Musk’ın yönetimine geçtiğinden beri tüm dünyada münakaşa mevzusu haline geldi. Öyleki ki politikacılarından tutun da toplumsal medya ünlülerine kadar nerede ise her kesimden birçok insan Twitter’ın Elon Musk tarafınca satın alınmasına ve Musk’ın Twitter’da fazlaca süratli değişimler yaratmasına dikkat çekti. En fazlaca konuşulan konulardan biri de Musk’ın aylık 8 dolar karşılığında isteyen her Twitter kullanıcılarına mavi tik imkanı sunacağını açıklaması oldu. Bu durum, birçok kullanıcının “ortalık mavi tikten geçilmeyecek” yorumunda olmasına yol açtı. Sadece aslolan mevzu, mavi tik satın alan kullanıcılarla doğrulanmış hesapların ayrımının iyi mi olacağı mevzusuydu. Bu ayrımın iyi mi yapılacağı sual işareti yarattı. Sadece şimdi Twitter’ın baş twit’çisi Elon Musk buna bir çözüm bulmuş şeklinde görünüyor.

TWITTER’DAN MAVİ TİK AYRIMINA “RESMİ” ÇÖZÜM!

Twitter, yakında satışa çıkacak mavi tik ile resmi olarak doğrulanmış hesaplar arasındaki ayrımı iyi mi yapacağını buldu. Çözümün iyi mi olacağını Twitter’ın ürün yönetimi direktörü Esther Crawford deklare etti.

Crawford’ın attığı tweet’e bakılırsa Twitter, belirli doğrulanmış hesaplar için ‘Resmi’ (official) etiketini kullanacak. Etiketi alacak hesaplar içinde hükümet hesapları, ticari firmalar, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler yer alacak. Daha ilkin doğrulanmış tüm hesaplar ‘Resmi’ etiketini almayacak ve etiket, mavi tik şeklinde satın alınamayacak.

NE ZAMAN MAVİ TİK SATIN ALINABİLECEK?

Twitter’ın fazlaca yakın bir zamanda aylık 8 dolar karşılığında kullanıcılarına mavi tik imkanı sunan Twitter Blue aboneliğini başlatması planlanıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'iPhone V' sosyal medyayı salladı: Kıskandıracak sonuç...‘iPhone V’ toplumsal medyayı salladı: Kıskandıracak netice…
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı ile kameraların karşısında! O teröristin ismini verdi... 'Türkiye'ye deport edilmesi bizler için büyük önem arz ediyor'Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı ile kameraların karşısında! O teröristin adını verdi… ‘Türkiye’ye deport edilmesi hepimiz için büyük ehemmiyet arz ediyor’
Bir anda etkili oldu: Her yer beyaza büründü!Aniden etkili oldu: Her yer beyaza büründü!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası