Sonuca çok şaşıracaksınız: Robot süpürgeler mi yoksa el süpürgeleri mi daha iyi temizliyor?

Robot süpürge veya el süpürgesi fark etmeksizin her iki üründen şikayet eden veya memnun olan birini bulmak mümkün. Kimisi el süpürgesinin emiş gücünü kullanıyor kimisi robot süpürgenin evde yokken evi temezleyebilme hayran. Hangisi daha iyi, karar vermek oldukça zor. Eğer siz de henüz bir karara varmadıysanız gelin, robot süpürgeleri mi yoksa el süpürgeleri mi daha iyi temizlik yapıyor açıklamalarını bir şekilde anlatalım.

Hangisinin emiş gücü daha iyi?


Robot ve el süpürgelerinin çok kıyaslandığı noktalardan biri, emiş gücü. Robot süpürgeler ona ne kadar turbo modu olsa da belli bir seviyeye kadar emiş gücü sağlayabiliyor. Tabii emiş gücü zayıf gibi görünse de altında dönen ve yan taraftaki tozları ön alanla oldukça yeterli bir şekilde temezlik yapabiliyor. El süpürgeleri ise robot süpürgelerden daha büyük motora sahip olduğu için daha fazla emiş gücü sergileyebiliyor. Bu sayede daha fazla toz tek malzeme çekme imkanı sağlama.

Toz odası yuvaları hangisinde daha fazla?


Adsız tasarım - 2023-02-26T233740.227

Toz haznesinin boyutları, elektrik süpürgesinin önem verilen konuları arasında yer alıyor. Toz haznesi ne kadar çabuk dolarsa haznenin o kadar sık ​​temezlemesi gerekiyor. Robot süpürge tasarımları küçük nedeniyle toz haznesine sahip. El süpürgeleri ise çok geniş ve bağlantı noktalarında bir hazne bulunuyor. Yeni nesil şarjlı dikey süpürgelerde de robot süpürge benzeri bir toz haznesini görmek mümkün. Her hâlükârda toz torbasız bir ürün kullanıyorsanız, her süpürme işleminden sonra haznenin yıkanması, süpürgenin performansını korumak ve artırmak için etkili oluyor. Üstelik bunu kendi başına yapabilen robot süpürgeler de mevcut. mesela Yeedi Mop Station Akıllı Mop İstasyonlu Robot Süpürge & Mop Süpürge, bu isi kendi başına hallediyor. Her temezlik sonrasında şarjın içindeki tozları boşaltıyor, alt silme bezini temizliyor. Size de sadece keyif yapmak kalıyor.

Ürün İncele

Hangisi köşeleri daha iyi temezler?


Sonuca çok şaşıracaksınız: Robot süpürgeler mi yoksa el süpürgeleri mi daha iyi değil mi?

Temizlik yaparken insanı en çok yoran noktalar arasında köşeler yer alıyor. Köşeler genellikle ortamları zor ve gözden kaçan kirlerle dolu oluyor. Buralarda kalan tozlar zaman içinde eve dağılarak ortamın kısa sürede kirlenmesine neden oluyor. Robot süpürgelerde bunu önlemek için yan fırça bulunuyor. Bu parça sürekli dönerek köşe ve kenarlardaki toz ve kirleri süpürgenin önüne itiyor. Bulundukları hazneye çekebiliyor. El süpürgelerinde ise başlık tipi köşelere göre dizayn edilebiliyor. Son zamanlarda ilgi gören bir diğer özellik ise el süpürgelerinin başlıklarına LED ışık yaymak. Bu köşelerde kalan kirler daha rahat görülebiliyor ve doğum temezlik yapılıyor.

Koltuk altlarını temezlerken hangi model daha iyi?


Sonuca çok şaşıracaksınız: Robot süpürgeler mi yoksa el süpürgeleri mi daha iyi değil mi?

Koltuk, yatak ve dolap altlarının temezliği her zaman sorunu olan noktalar. Robot elektrik süpürgesi bu sorunları kendi başına çözse de zaman zaman yeterli olamayabiliyorlar. Robot süpürge koltuk veya dolapların yeteri kadar yüksekte olması hâlinde burada yer alan tozları tamamen temizlenemiyor. Ancak koltuk bazı ve dolaplar süpürgesinin geçebileceği kadar alan tanımadığında robot süpürgeler buraların temezliğinde yetersiz kalıyor. Bu durumda yeni nesil şarjlı elektrik süpürgeleri başarılı performans sergiliyor. Çok açılı dönen başlıklar ve gövde boyutundaki bu alanları kolay bir şekilde elde etme olanağını biliyorum. Philips FC6724/01 Şarjlı Dik Süpürge gibi üstün manevra kabiliyetiyle her alana rahat bir şekilde ulaşıyor.

Ürün İncele

Sadece yerleri süpürmek yeterli mi?


Sonuca çok şaşıracaksınız: Robot süpürgeler mi yoksa el süpürgeleri mi daha iyi değil mi?

Her ne kadar toz ve kirlerin birçoğu halılarda birikse de sadece onları yıkamaya yetmiyor. Ev içinde iyi bir temezlik için koltuk üstleri, sandalyeler, kapı eşikleri ve daha birçok alanı süpürerek tozdan arındırmak gerekiyor. Robot süpürgelerin gereklilikleri sadece düz zeminleri ve halıları süpürebiliyor. Hatta evlerde bolca eşik varsa robot süpürgenin çıkışının düşmesi de olası. Ancak el süpürgeleri her alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu ürünlerin duvarların, tavanın, masa ve koltukların tozunu almakta zorlanmıyor. Bu sayede evinizde tam olarak temez bir hava yaratmak mümkün oluyor.

Şarjlı ürünlere güvenemiyor musunuz?


Adsız tasarım - 2023-02-26T234317.362

Her ne kadar pil performansı her geçen gün gelişse de şarjlı ürünlere sıcak bakmanlar da mevcut. Bunun en büyük nedeni ise bir çalıştırma performansının ardından en az üç kez kullanılması şarj işleminin gerekmesi. Batarya seviyesi düştükçe süpürge performansında da düşüş gerçekleşebiliyor. Kimi markalar bunu yedek pil ile boyamaya çalışsa da bazı Electrolux Pure C9 PC91-ALRG Toz Torbasız Elektrikli Süpürge gibi ürünleri tercih ediyor. Zahmetsiz çöp boşaltma sistemleri, yedi filtreli toz kaçırmayan özellikler ve sessiz çalışma özelliği bulunan bu süpürge; evinizdeki hiçbir tozun kaçmasına izin vermiyor.

Ürün İncele

Filtreleme ne kadar önemli?


8

Süpürge yaparken ona kadar her alanda toz bırakmadan temezlemeye çalışıyorsanız da önemli bir noktayı kaçırıyor olabilirsiniz. Kullandığınız süpürge mikrofiltre özelliğine sahip olursanız, bu durumdaki tozların bir parçası arkanızdan tekrar eve dağılıyor olabilir. Bu konuları süpürürken bu konulara dikkat etmek gerekiyor. Robot süpürgelerde toz haznesi yuvasında bulunan mikro filtre, birçok ince tozu tutabiliyor. Yeni nesil el süpürgeleri de çok kumandalı filtre sistemleriyle bu konuda daha iyi bir performans sergileyebiliyor.

1. En çok isteyenlere: Xiaomi Mi Vakumlu Temizleyici Paspas 2 Pro+

Adsız tasarım - 2023-02-27T094536.871

Robot süpürge severlerin en çok tercih ettiği markalardan Xiaomi robot süpürgelerin en yeni modellerinden biri Mi Vakumlu Temizleyici Paspas 2 Pro+ Kullanıcılarından tam olarak yer almıyor. Wi-Fi bağlantılı üründe künye haritalama sistemleri bulunuyor. Temiz tabanlı otomatik kir temizleme sistemiyle kendi toz haznesini otomatik olarak boşaltan cihaz aynı zamanda şarjının bittiğini fark edip şarj ünitesine kendi gidiyor. App üzerinden uzaktan kontrol oluşturma Xiaomi Mi Vakumlu Temizleyici Paspas 2 Pro+, belli saatler içinde çalışması için ayarlanabiliyor. Yükseklik algılama sensörü sayesinde merdivenden ya da yüksekten düşmeyen cihaz çok katlı evlerde de kullanılabiliyor.

Ürün İncele

2. Torbasız süpürge konforuyla tanışın: Grundig VCC 7870 HEPA Filtreli Toz Torbasız Elektrikli Süpürge


Evinizi temizleyecekler en iyi elektrik süpürgeleri

Grundig VCC 7870 HEPA Filtreli Toz Torbasız Elektrikli Süpürge, pratik özellikler ve üstün özelliklerle en iyi elektrik süpürgesi olmaya aday. Trayclean teknolojisi sayesinde ürün tek mezrada seçilen toz haznesi, çevreyi kirletmeden boşaltılabilir. Parçaları hiçbir toz şekildela temas etmeden temezliği bitirebilirsiniz. Evinde tek zerre bile toz istemeyenler için ideal olan ürün, HEPA 13 filtresi sayesinde %99,8 oranındaki tozları tutarak evinizin her daim temez olmasını sağlar. Kompakt bir yapıya sahip süpürge, hem halıda hem sert zeminlerde kolay bir şekilde kullanılabilir.

Ürün İncele

3. Üst seviye emiş gücü: Roborock Q7 Max Plus Akıllı Robot Süpürge


Adsız tasarım - 2023-02-27T094741.472

Beyaz renkli robot süpürgelerden hoşlananlar için ideal bir seçenek olan Roborock Q7 Max Plus Akıllı Robot Süpürge, zarif tasarımının yanı sıra başarılı özellikleriyle dikkat çekiyor. Kullanıcı yorumlarında robot süpürge kurulumlarının son derece kolay olduğu ve pratik bir kullanım sunmasından bahsediliyor. Kauçuk ürünü üreten koruyucu fırçaya sahip model, güçlü vakum güvenlik önlemleri ile toz ve pislikleri kolayca yakalayabiliyor. Mobil uygulama üzerinden verimli bir şekilde kontrol edilebiliyor. Uygulama üzerinden robot süpürgenin yerleştirmeleri için ayrılan duvarlar oluşturulabiliyor.

Ürün İncele

4. En iyi elektrik süpürgesi denince akla onun adı gelir: DYSON V15 Detect


Elektrikli Süpürge (2)

DYSON V15 Detect, üstün özellikler ile kullanıcıların kendisine hayran bırakan süpürgeler arasında yer alır. Lazer başlığı ile etkileyici yardımcı olan Dyson markalı süpürge, gözle görülmeyen mikroskobik tozları dahi açığa çıkararak evinizden uzaklaştırır. Akıllı teknoloji ile donatılan ürün, toz görüntülerinin boyutlarını ölçmek ve korumak otomatik olarak hesaplar. Bu sayede emiş gücü otomatik olarak ayarlayarak en iyi seviyede temizlik yapılmasını sağlarken batarya tüketimini de uzatır. Yer alan LCD ekran üzerinde, anlaflma olarak uzun temezli¤in gidişat› ve kalan süre hakk›nda bilgi verir.

Ürün İncele

5. Yüksek emiş gücü: Arzum AR4071 Clean Force Cyclone 890 W Filtreli Toz Torbasız Elektirikli Süpürge


Elektrikli Süpürge

Elektronik emiş gücü ayarıyla oldukça pratik kullanıma sahip Arzum AR4071 Clean Force Cyclone 890 W Filtreli Toz Torbasız Elektirikli Süpürge, içerdiği olumlu yorumlarla en iyi elektrik süpürgesi modelleri arasında yer alır. Kullanışlı yapı yanında güçlü performans ile kullanıcıların beğenisini kazanan elektrikli süpürge, 890 Watt gücünde bir motora sahip. 1,8 litre toz haznesi hacmine sahip ürün, beş metre kablo uzunluğu sayesinde rahat bir şekilde kullanılabilir. 77 desibel gibi kabul edilebilir bir ses seviyesi ile komşularınızı rahatsız etmeden her zaman kullanabilirsiniz.

Ürün İncele

Sepette %10’a varan indirimler kazanmak için tıklayın!
Prime olup bedava üye kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılarından gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan alınan zararlardan Mynet sorumlu değildir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası