Son birkaç aydır manşetleri süsleyip gündem olmuştu! Şimdi Twitter’dan Gmail’e sıçradı: Yeni dönem…

Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter’dan tanıdığımız ve son aylarda gündem yaratan mavi tikler, Google’ın Gmail e-posta hizmetinde de karşımıza çıkacak.

GMAİL E MAVİ TİK!

Google’ın son yaptığı açıklamaya göre Gmail, kimliklerini doğrulamak için belirli gönderenlerin adlarının yanında mavi bir onay işareti göstermeye başlayacak.

TechCrunch, Gmail’in BIMI özelliğini (etki alanınızdan gönderilen kimliği doğrulanmış mesajlara bir marka logosu eklemenizi sağlayan bir e-posta standardı) benimseyen işletmelerin yanında otomatik olarak yeni mavi onay işaretleri görünecek.

Bir gönderenin adının yanındaki mavi onay işaretinin üzerine gelindiğinde ilgili metin de görüntülenecektir.

Gmail’in söz konusu açıklamayı yaptığı 3 Mayıs’tan bu yana hem Workspace hem de kişisel Google hesaplarında mavi onay işaretlerini kullanıma sunduğu söylendi.

Google, bu güncellemenin kullanıcıların doğru gönderenlerden gelen mesajları belirlemesine yardımcı olacağını söylüyor.

YOUTUBE, TİKTOK VE DAHA FAZLASI… HEPSİ DAHİL

Doğrulama işaretleri yalnızca bir Twitter veya Gmail konsepti değildir; YouTube, Pinterest, TikTok ve diğer birçok dijital platformda bir tür doğrulama vardır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
276 gün sonra yörüngede!  “Tekrar kullanılabilir”276 gün sonra yörüngede! “Tekrar kullanılabilir”
İmamoğlu'nun Erzurum mitinginde olay çıktı!İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde olay çıktı!
Erdoğan açıkladı: Asgari ücret, emekli maaşı ve memur maaşları…Erdoğan açıkladı: Asgari ücret, emekli maaşı ve memur maaşları…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası