Şok! Netflix, şifre paylaşımını engellemek için bunu da yapabilir

Netflix, şifre paylaşımının firmanın gelirlere zarar verdiğine inanıyor. Bu yüzden de başkasının Netflix hesabını kullanmayı elde eden şifre paylaşımının önüne geçmek istiyor. Bu haftanın başlarında Netflix bu mevzuda aslına bakarsan bazı planları bulunduğunu resmileştirdi. Şirket, müşterilerin ek bir ücret karşılığında hesaplarına fazladan üye eklemelerine olanak tanıyan bir sistem tanıtmış olacak. Peki ya Netflix’in aklında şifre paylaşımının önüne geçmek için bir plan daha var ise?

NETFLIX VE PARMAK İZİ Mİ?

Bir analistin iddiasına nazaran, Netflix’in aklında bu şekilde bir plan olabilir. O analist ise CCS Insight’ın baş analisti Ben Wood. Wood, Netflix’in şifre paylaşımını kısıtlamak için müşterilerinden parmak izi taraması yada yüz tanıma isteyebileceğini öngörüyor.

Ben Wood, büyük gösterim sağlayıcılardan birinin kişinin hakikaten orada olduğuna dair biyometrik kanıtlar isteyebileceğinden bahsetti. Wood’a nazaran, televizyonda parmak izi sensörü olmayacak sadece bir şey seyretmek istediğinizde bunun siz olduğunuzu kanıtlamak için cep telefonunuza bir bildirim gönderilecek ve doğrulama adına parmak izinizi okutmanız yada yüzünüzü taratmanız gerekebilecek.

CCS Insight, senelik teknoloji tahminlerinde Netflix benzer biçimde gösterim hizmetlerinin kullanıcıları doğrulamak için 2023 yılına kadar bu benzer biçimde yöntemlere yöneleceğini söylemiş oldu.

Wood, Netflix’in şifre paylaşımıyla başa çıkmak için baskı altında bulunduğunu dile getirdi. Ek olarak, kullananların gerçekliğini doğrulama şekilleri için bankalardan dersler çıkarıp ders alacağını kaydetti.

TANITACAĞI SİSTEMİ TEST EDİYOR! ÜCRETİ DÖRTTE BİRİ KADAR

Netflix’in müşterilerin ek bir ücret karşılığında hesaplarına fazladan üye eklemelerine olanak tanıyan bir sistem tanıtacağını söylemiştik. Aslına bakarsak bu plan halihazırda birkaç Latin ABD ülkesinde kontrol ediliyor. Kontrol kapsamında her fazladan üye için “standart” bir Netflix planının kabaca dörtte biri değerinde bir ücret alınıyor. Netflix bu uygulamaya bağlı kalırsa, her bir extra alt hesabın ABD’deki maliyeti ortalama 3,50 ila 4 dolar içinde olacak.

Bu senenin başlarında şimdiye kadarki en büyük abone kaybını yaşayan ve abone kazanmanın yeni yollarını arayan Netflix, şifre paylaşım ücretlerine ek olarak, kasımda daha ucuz olacak reklamlı Netflix planını başlatmayı da planlıyor.

REKLAMLI NETFLIX ABONELİĞİNİN ÖZELLİKLERİ

Netflix’in yeni reklamlı temel planı, ABD Birleşik Devletleri’nde aylık 6,99 dolar karşılığında satın alınabilecek. Böylece standart temel plandan 3 dolar daha ucuz olacak. Reklamlı Netflix aboneliği, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Cenup Kore, Meksika, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’de hizmete sunulacak. İlk aşamada Türkiye’nin adı geçmiyor.

Reklamlı Netflix aboneliği, beklendiği suretiyle öteki abonelik seçeneklerinden değişik özelliklere haiz olacak. Bunlar ise şu şekilde sıralanıyor;

  • 720p’ye kadar video kalitesi (artık hem reklamlı plan hem de temel plan 720p’ye destek verecek)
  • Saatte averaj 4 ila 5 dakika reklam gösterilecek
  • Reklamların uzunluğu 15 ila 30 saniye içinde değişecek. Reklamlar içeriklerden ilkin ve sonrasında oynatılacak.
  • Lisans kısıtlamaları sebebiyle sınırı olan sayıda film ve TV programı kullanılamayacak
  • Filmler ve diziler indirilemeyecek.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dünya devinde yaprak dökümü! Birçok üründe imzası vardıDünya devinde yaprak dökümü! Birçok üründe imzası vardı
İki çocuk annesi kadının feci sonu! Başından vurulmuş halde...İki çocuk anası kadının feci sonu! Başından vurulmuş halde…
Ülkenin eski lideri tatilini apar topar yarıda kesti! Dünya o soruyu soruyorÜlkenin eski lideri tatilini apar topar yarıda kesti! Dünya o suali soruyor

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası