Sert sözlerle yüklendi! Elon Musk için “O bir pislik” dedi

Elon Musk, popüler sohbet robotu ChatGPT’nin yapımcıları OpenAI’ye sert eleştirilerde bulundu. Fortune’un haberine göre geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportaj sırasında OpenAI CEO’su Sam Altman, Musk’ın şirkete yönelik eleştirilerine karşı sert sözlerle yüklenerek teşviku savundu.

OPENAI CEO’SU SAM ALTMAN’DAN ELON MUSK’A: “O BİR PİSLİK”

“On With Kara Swisher” podcast’inde konuşan Altman, “O bir pislik, onun hakkında başka ne söylemek isterseniz isteyin, kendim için sahip olmak istemeyeceğim bir tarz var” dedi.

Musk OpenAI’nin kurucuları arasında yer almıştı. Ancak daha sonra yönetim kurulundan ayrılmıştı.

Haber sitesi Semafor ise dünyanın en zengin insanının OpenAI’ye liderlik etmeyi teklif ettiği ve indirimi reddettince şirketten uzaklaştığını idiy etti.

Elon Musk, OpenAI’nin kar amacı gütmeyen bir kuruluştan kar amacı güden bir kuruluşa dönüştürdüğünü savunuyor.

Musk şubat okuluna attığı bir tweet’te, “OpenAI’nin Google’a karşı bir denge unsuru olarak hizmet vermek üzere açık kaynaklı (bu yüzden adı “Open” AI ortaya koyduğunu söylüyor), kar amacı gütmeyen bir şirket olarak sahip oldukları, Microsoft ancak şimdiden etkin bir şekilde kontrol edilen kapalı kaynaklı, maksimum kar amaçlı bir şirket haline gelmişti”.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kullanıcılarından tam değil alan 2023'ün en gözde robot süpürgeleriyle tanışınKullanıcılarından tam değil alan 2023’ün en gözde robot süpürgeleriyle tanışın
Hakim eşini önce bıçakladı, ardından da üzerine öfke yağdırdı!Hakim eşini önce bıçakladı, ardından da üzerine öfke yağdırdı!
'Kafalarını keseceğim, cihada hazırız' demişti!  Mahkeme heyeti yeşillikler‘Kafalarını keseceğim, cihada hazırız’ demişti! Mahkeme heyeti yeşillikler

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası